A proč vlastně ve svém věku tento padesátník už spíše neodpočívá? „Fyzičku si musím udržovat, abych těm klukům alespoň drobítek stačil.“ Už to podle jeho slov není ono, už mu dokonce i pár kluků dokáže uběhnout a jemu pak nezbývá, než pozorovat jejich čísla na dresech, která se mu jen vzdalují a vzdalují. Tyto zkušenosti ho však povzbuzují, pohání, motivují. I v padesáti letech je o sobě přesvědčený, že: „Dokážu je podpořit. Dokážu tam vlítnout, na to hřiště.“
To opravdu dokáže. Minulý týden dokonce odehrál celý zápas. „Já kluky budu určitě podporovat, abychom hráli dál,“je odhodlaný.

Letos se jeho celku celkem daří, i když má trenér podle vlastních slov rozhozený manšaft, ale s tím ostatním zbytkem pořád dvakrát týdně trénuje. Po posledním zápase má Černošín na kontě 11 bodů za čtyři výhry ze šesti utkání.

CO PROŽÍVAL TRENÉR V BEZDRUŽICÍCH

Neděle 23. září. Černošín hraje na půdě Bezdružic důležité utkání. Bezdružice mají před zápasem na kontě shodně bodů jako tým trenéra Hackera. Ten před zápasem vypadá zadumaně, chodí sem a tam, přesto se občas usměje. Ví, že má k dispozici na toto utkání hodně málo kluků.

Zápas začal. Bezdružice na hřišti dominují. On je stále docela klidný. O půli odchází do kabiny v civilu a kopačkách na noze za stavu 0:0. Proč má na sobě kopačky? Začala druhá půle. Bum. Bezdružický Miroslav Filip starší dává branku na 1:0 pro domácí. Naštěstí je na hřišti agilní Bláha, který za deset minut v 57. minutě srovnává stav přesnou střelou k tyči.
Pan Hacker stále u lajny pozoruje stav hry a stále přemýšlí, jak je u něho zvykem. Stav 1:1 jej docela uspokojuje. V tom se ale utrhne ze strany domácích Štefanisko a skóruje na 2:1 pro Bezdružice. Čas běží a Bezdružice pořád vedou. Pro Černošín, který se na úvod letošního ročníku docela rozjel, je prohra velkou ztrátou, ztrátou tří bodů.

Ivan Hacker si je toho vědom. 85. minuta, ze střídačky hostí vyjde starší hráč, na zádech mu rezonuje číslo 13 a jde střídat zraněného forvarda hostujícího celku Dominika Bláhu. Ano, na hřišti je hrající trenér Hacker. Hned se rozeběhl. Normálně stíhá. Vážně není mladší? Výsledek se ale do konce zápasu nezměnil.

ROZJETÝ TÝM

Černošín v Bezdružicích sice prohrál, ale hned o týden později doma porazil Konstantinovy Lázně. V tabulce si drží slibné šesté místo. Po nelichotivém jaru je tu slibně se vyvíjející podzim. Ivan Hacker si závěrem položí jednu řečnickou otázku. „Je takový vzestup vůbec možný, když v týmu není tolik hráčů?“ To ukáže čas, jak se výsledky budou ubírat dál.

Michal Gengel