Poslední přípravu před úvodním zápasem České fotbalové ligy absolvovali Tachované proti diviznímu SK Klatovy. Výhru domácích zajistil dvěma trefami Hrdlička, který přišel ze Sokolova a mohl by být pro ligového nováčka vydatnou posilou.

Po rušném týdnu, kdy musela kabina „strávit" výměnu trenéra, se Tachov představil v dobrém světle. První nebezpečná akce zápasu přišla ve druhé minutě z kopačky Řízského. Houdek se překvapit nenechal. V dalších minutách měli domácí mírnou převahu, ale Klatovy nastoupily s otevřením hledím. Hrálo se ale převážně mezi oběma šestnáctkami. Ve 13. minutě se ve slibné pozici ocitl Knakal, ovšem míč netrefil tak, jak by si sám představoval. Tři minuty na to vyskočil nejvýše na míč Matas, ale byl ve vzduchu vyveden z rovnováhy a domácí marně žádali odpískání pokutového kopu. Přišla další desetiminutová pasáž, kdy si oba gólmani mohli vybrat „oddechový čas". V 26. minutě o sobě dala vědět nová akvizice v dresu Tachova Hrdlička. Svou šanci ale neproměnil. Dvě minuty na to se ocitl ve slibné pozici Hudec, hosté „hasili" jen za cenu rohového kopu. Po jeho zahrání měl gól na kopačce Matas, ovšem míč šel nad břevno.

Vedoucí branky se domácí příznivci dočkali ve 35. minutě a jejím autorem byl aktivní Hrdlička. Do konce poločasu se už nic vážného nestalo, snaha hostů o vyrovnání přišla vniveč a druhou branku nedokázal připojit ani Tachov.

Do druhého poločasu prostřídali oba trenéři sestavy a na hře se to také projevilo. Po odehraných čtyřech minutách zakončoval klatovský Krejčí, gólman Žipaj, jenž vystřídal Houdka, jeho střelu kryl. Minutu na to střílel těsně vedle Kotrba. Na druhé straně po akci Folejtara zakončoval Hrdlička, skóre se ale neměnilo. Pak o sobě dali v rozmezí dvou minut vědět hosté. Nejdříve mohl vyrovnat střídající Krásný, po něm nebyl úspěšný ani Krejčí. Tolik otřepané „nedáš, dostaneš" se opět potvrdilo. V 56. minutě se přes obránce uvolnil Hrdlička a chytrým lobem poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Klatovům, kteří měli v nohách čtvrteční pohárový zápas začali ztrácet jiskru a domácí měli navrch. Postupně se ve slibné situaci ocitli M. Šácha, Folejtar a Kravár, ale bez gólového efektu. Z ojedinělého protiútoku zahrozil Krásný, obsluha ukazatele skóre byla i v tomto případě bez práce. V 78. minutě se v dobré příležitosti ocitl Kravár, ale míč se mezi tyče nevešel. Čtyři minuty na to mohl snížit Řízský, ale on i v závěru zápasu dvakrát Kubek úspěšní nebyli.

FK Tachov–SK Klatovy 1898 2:0
Poločas: 1:0. Branky: Hrdlička 2. Rozhodčí: Hanilec. Hráno bez karet. Diváci: 70.

Tachov: Houdek – Viterna, Knakal, Matas, Habart, Hrdlička, Tříska, Hudec, P. Šácha, Folejtar, Kravár. Střídali Žipaj, Kubek, Ruda a Stružka. Trenér Purkart.

Ohlasy trenérů k utkání najdete v pondělním vydání Tachovského deníku stejně jako Glosu k výměně trenérů v Tachově.