Do fotbalového kalendáře patřil v lednu, únoru a březnu tradiční zimní turnaj FK Tachov Gleixner cup na umělé trávě městského stadionu. V letošním roce se ho fotbaloví příznivci nedočkají. Přesto mohou vidět řadu zajímavých zápasů. S jedním z hlavních důvodů proč se turnaj neuskuteční je ekonomická situace oddílů.

„Je to pravděpodobně tak. Nevím jestli u všech, ale turnaj se nekoná pro nezájem oddílů a to i těch, které se pravidelně zúčastňovaly. Zájem byl ze strany čtyř klubů a to ještě nebylo nic závazného. Samozřejmě, že by účast každý klub něco stála, ale funkcionáři dnes zvažují každé vydání,“ potvrdil informace Deníku o neuskutečnění turnaje sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.

Podle něho ale fotbaloví příznivci zkrátka nepřijdou, ba právě naopak. „Náš divizní tým se představí už 14. ledna doma proti Holýšovu. Ose zývají oddíly a mají hlavně ke konci ledna a v únoru zájem o pronájem „umělky“. Perličkou letošní zimy bude mezistátní zápas žen U17 mezi Českou republikou a Azerdbajdžánem, který se uskuteční u nás na umělce poslední lednový pátek,“ upozornil na „bombonek“ zimy sportovní ředitel.

Umělou trávu v Tachově hodlají mimo jiné využívat týmy Rozvadova, Chodského Újezdu, Sparty Dlouhý Újezd a další. „O programu přípravných zápasů budeme příznivce informovat i prostřednictvím Deníku,“ dodal Móži.