Gól Bednáře na výhru nestačil

Stříbro - Fotbal–1. A třída: B. Stříbro – K. Horní Bříza 1:2 (1:1, Bednář – M. Chocholatý, Jagerčík)

21.6.2009

Fotbal–1. A třída: B. Stříbro – K. Horní Bříza 1:2Foto: DENÍK/František Hlas

V závěrečném kole fotbalové 1. A třídy se utkala první dvě mužstva soutěže. Domácí B. Stříbro a lídr soutěže K. Horní Bříza už měl postup do přeboru jistý a v tomtu duchu se utkání odehrálo.

Od úvodních minut se hrálo takřka v tréninkovém tempu a přátelské atmosféře. Nebýt několika ojedinělých výkřiků na adresu rozhodčích, nebylo ani poznat, že se hraje o mistrovské body. V šesté minutě přišla nezištná přihrávka Pelána na hbitého Bednáře a ten sám před gólmanem „zavěsil“ – 1:0. Aktivnější Baník mohl jít do dvoubrankového vedení, ale ve 12. minutě střelu Floruse zastavila tyč. O dvě minuty později se ve výhodné pozici ocitl na druhé straně P. Chocholatý, ale míč skončil vedle branky. Vzápětí prověřil hostujícího gólmana Bednář. Největší šanci hostů v prvním poločasu měl P. Chocholatý, který se objevil sám před Kosem, ale ten jej vychytal. Poté se hrálo dlouho mezi šestnáctkami. Vzruch nastal až ve 35. minutě, kdy Florus zbytečně fauloval ve vlastní šestnáctce a nařízený pokutový kop proměnil M. Chocholatý – 1:1. Závěr poločasu patřil keramikům, kdy nejdříve hlavičkoval do břevna Šimice a po něm i Holík. Další příležitost tohoto hráče zblokoval Harvila.

Druhý poločas začal jak skončil první. Aktivnější hosté se ale potýkali s nepřesnou koncovkou. V 70. minutě hasil velké nebezpečí Harvila a o tři minuty nato vykopával z brankové čáry Šaman. Baník ohrozil vážněji Mizeru až v 79. minutě, ale „ťukes“ po ose Pelán, Slába a Florus obrana odvrátila na rohový kop. Rozhodnutí přišlo v 90. minutě, Kdy střídající Jagerčík zajistil Bříze výhru 1:2.

B. Stříbro - K. Horní Bříza 1:2. Poločas: 1:1. Branky: 6. Bednář – 35. M. Chocholatý (PK), 90. Jagerčík. Rozhodčí: Červený. ŽK: Hráno bez karet. Diváků: 170.

BANÍK: Kos – Hřebík (56. Jareš), Demjan (46. Flíček), Petraška, Pelán, Šaman, Kertis (46. R. Dyk), Florus, Bednář (74. Slába), Koudela, Harvila.