Divizní fotbalisté FK Tachov zajížděli ve dvanáctém kole na hřiště vedoucího Benešova a favorita hodně potrápili. Při troše štěstí mohli „vyválčit“ bod, ale to by museli proměňovat vyložené příležitosti. Prohra 2:1 tak hodně mrzí.

Domácí byli v první pětačtyřicetiminutovce lepším týmem, ovšem po změně stran Tachované sehráli s Benešovem více než vyrovnanou partii. Přesto mírnou převahu domácích skončil první poločas nerozhodně, když na vedoucí branku Štěpána odpověděl „sólovým“ výstupem Machač. Po přestávce se mezi střelce hostů mohli zapsat Machač, Hudec a Habart. Nedali a Benešov rozhodl o zisku tří bodů z trestného kopu.

Vyrovnání měl na kopačce Folejtar, ovšem gólman byl proti. Píšťalka rozhodčího zůstala němá i při střetu Machače s obráncem domácích a tak hosté odjížděli s prázdnou.

„My jsme hráli v první půli hodně zatažení, ale není se čemu divit. Domácí Benešov má kvalitu a paradoxem je, že kluci v druhé půli byli vyrovnaným soupeřem a prohráli. Je škoda, že jsme neproměnili slibné příležitosti, hráči při nich hodně váhali. Je ale nutné přiznat, že domácí měli také příležitosti a jejich výhra je tak zasloužená,“ řekl k utkání sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.

FK Benešov – FK Tachov 2:1

Poločas: 1:1. Branky: 27. Štěpán, 71. Turek – 33. Machač. Rozhodčí: Němec. ŽK: 1:0. Diváci: 200.

Tachov: Jan Pták – Mráz (83. Hobza), Kaše, Tušl, J. Viterna, Dvořák (64. Chmiel), Hutta, Hudec (74. Šácha), Folejtar, Habart, Machač. Trenér Jar. Pták.