Gól Ovčačíka na body nestačil

Chodová Planá - Fotbal: V okresním derby 1. A třídy prohrála Chodová Planá s Chodským Újezdem 1:4.

15.3.2015

Fotbal: V okresním derby 1. A třídy prohrála Chodová Planá s Chodským Újezdem 1:4.Foto: DENÍK/František Hlas

Okresní derby ve fotbalové 1. A třídě mezi Slavojem Chodová Planá a TJ Chodský Újezd skončilo 1:4. V prvním poločasu mohl Slavoj před divizní návštěvou ještě pomýšlet na dobrý výsledek, ale druhý byl zcela v režii hostů.

Aktivněji vstoupil do utkání TJ Chodský Újezd, ale slibné situace nedotáhl do konce. S přibývajícími minutami se domácí začali stále více prosazovat a byli před brankou soupeře nebezpečnější. V 10. minutě Ovčačík nastřelil tyč, nepřesně zakončoval i Ščasnár. Hosté v dalších minutách hrozili jen sporadicky. V 19. minutě poslal Chval míč do sítě hostů, ale radost zkazil domácím zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího.

Ve 22. minutě na druhé straně hlavičkoval Vyskočil z dobré pozice vedle branky. O tři minuty později už se příznivci Slavoje radovali. Ovčačík obešel obránce a v souboji s gólmanem byl úspěšnější. Až po inkasované brance se Dufkovo hoši začali probouzet a ve 28. minutě se nepříjemnou střelou blýskl J. Pikl, ještě lepší zákrok vytáhl gólman Petrželka a vytěsnil míč na roh. Po jeho zahrání byl ve výborné příležitosti Jílovec, ale akcie Slavoje držel gólman. V závěru poločasu se hra přelévala od jedné branky ke druhé, ale gólové příležitosti nepřicházely. Za zmínku stojí jen táhlá střela domácího Soukupa a na druhé straně pokus J. Pikla, který z trestného kopu pálil do zdi. Ve 42. minutě přišel rychlý kontr hostů. L. Pikl centroval před branku Petrželky a ten se jen díval jak Jílovec poslal míč k tyči – 1:1. Stejný hráč mohl ještě před přestávkou dokonat obrat, ale nedal.

Do druhého poločasu nastoupila mužstva v úplně jiném rozpoložení. Hráči Slavoje měli zjevně v hlavě inkasovanou branku do šatny a hosté jako politi živou vodou. Hned v první minutě se ocitl v „ložence" J. Pikl. Gólem neskončila ani následná dorážka Vyskočila, míč z brankové čáry vykopl Benedikt. Ve 48. minutě nedal Kurčík, střelu Vyskočila kryl Petrželka. Hosté se stále tlačili na polovinu Slavoje, ale v 57. minutě zapomněli na zadní vrátka a mohli být rádi, že hlavička Radila nemířila mezi tyče. V 61. minutě se sám před brankou ocitl J. Pikl, domácí gólman jeho střelu vyrazil, ale míč se dostal ke stejnému hráči a ten byl metr před brankou podražen. Nařízenou penaltu proměnil střídající Trejbal, který byl na hřišti jen tři minuty – 1:2. Domácí se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale taktika „všechno na Chvala" jim nevycházela. Hosté znající jeho kvality „zabijáka" si na něj dávali pozor a do vážnější situace jej nepustili.

V 75. a v 78. minutě přišlo ze strany hostů potvrzení své výhry. V obou případech byl úspěšný P. Pikl. Třetí branka padla po chybě domácích, míč se dostal k P. Piklovi a ten ho „poslal" do prázdné branky. Před čtvrtou trefou si „povodil" štírek hostů obranu Slavoje – 1:4. Zdecimovaní domácí pak mohli ještě dvakrát inkasovat, ale L. Pikl a střídající Tomek neuspěli. Flustraci domácích završil Plecitý, který v závěru viděl červenou kartu.

Sj. Chod. Planá – TJ Chod. Újezd 1:4
Poločas: 1:1. Branky: Ovčačík, P. Pikl 2, Jílovec, Trejbal (PK). Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (87. Plecitý. Diváci: 300.

Slavoj: Petrželka – Kutička, Plecitý, Rolko (85. Abramčuk), Ovčačík, Ščasnár (82. Sykal), Ryška (85. Ilko), Soukup, Chval, Benedikt (49. Radil), Hanko. Trenér Suk.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl, Opava, L. Pikl st. (58. Trejbal), J. Pikl, Vejvoda, Vyskočil (66. Peklo), Kurčík, P. Pikl (82. Tomek), Jílovec (79. Pešta). Trenér Dufka.

15.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Tachovsko - Slunečné počasí minulého týdne dalo přírodě možnost, aby ukázala svoji sílu.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.