V divizi mladších žáků prohrál Tachov v Písku 3:4. Do začátku utkání vstoupili mladí Tachované jak nejlépe mohli. Ve třetí minutě už vedli 0:2, když nejprve Sláma našel Bezdičku – 0:1 a poté střelu Slámy gólman jen vyrazil a pohotový Bezdička vrátil míč do sítě – 0:2. V sedmé minutě po pěkné kombinaci snížil na 1:2 Kinský. V dalších minutách se při útocích Písečáků třikrát blýskl tachovský brankář Faltus a jednou skončil míč těsně mimo branku. V 17. minutě chyboval Danko a Procházka vyrovnal – 2:2. Ve 24. minutě poslala tachovská lavička, letos už podruhé, na hrot náhradního gólmana, tentokráte Žipaje. První poločas se ale dohrával pod velkým tlakem domácího celku.

Po přestávce se hned v první minutě trefil hlavou Procházka – 3:2. Tachov mohl vzápětí vyrovnat, ale Bezdička mířil vedle. Tentýž hráč při dalším útoku hostů trefil tyč, při dorážce pak v záklonu přestřelil Žipaj. Ve 39. minutě dostal za obranu domácích míč Bezdička, gólmana Hřebejka ale nepřehodil. O čtyři minuty později vyzval Klesa Bezdičku pěknou přihrávkou, ten utekl po lajně a jeho centr uklidil do písecké branky Žipaj – 3:3. Pak se hrálo deset minut nahoru – dolu, obě mužstva se snažila otočit vývoj ve svůj prospěch.

V 52. minutě Tachované smutnili, když opět hlavou po rohovém kopu zavěsil Zborník – 4:3. Poslední minuty utkání se dohrávaly za velkého tlaku FK Tachov. Ten vsadil vše do útoku, ale proti bránícím až osmi hráčů se hostům vyrovnat nepodařilo. “Kluci nezklamali a až na ve dvou případech nepokryté hlavičkáře, jim opravdu není co vyčítat. Soupeř byl fotbalovější. Kluci sice inkasovali, ale opět se zvedli a domácí se do konce zápasu báli o výsledek. Všichni hráči zaslouží poděkování, předvedli bojovný výkon a ostudu na jihu Čech určitě svému městu neudělali,“ řekl k utkání Radek Volka.

TACHOV: Faltus - Danko, Janda, Sláma, Klesa, Vácha, Marek, Ditrych, Pták, Bezdička, Ježdík. Střídali Žipaj a Pohl. Trenéři Hudec a Marek, ved. mužstva Volka.

Radek Volka