Třetí kolo krajské soutěže 1. A třídy přineslo fotbalistům Chodského Újezdu na jaře první bodový zisk. Na hřišti v Horní Jadruži remizovali se S. Kralovice 2:2. Penaltový rozstřel zvládli lépe domácí borci v poměru 4:2 a připsali si na své konto při cestě za záchranou dva důležité body.

Hosté se představili jako kvalitní tým, ale byli to oni, kteří už v osmé minutě inkasovali. Do vedení poslal domácí tým P. Pikl, jenž měl v dalším průběhu hry velkou příležitost, ovšem netrefil odkrytou branku. Kralovičtí měli výškovou převahu a domácí jen těžko bránili urostlé hráče soupeře. Nepodařilo se to ve 24. minutě kdy se prosadil Purkar a srovnal na 1:1. Těsně před odchodem do kabin hosté dokonce výsledek otočili ve svůj prospěch. Autorem gólu byl opět Purkar.

Po změně stran stačily domácím jen čtyři minuty a bylo srovnáno. Na 2:2 skóroval M. Slowik. Natěšení domácí příznivci se těšili na obrat, ovšem Kralovičtí byli pro Chodský Újezd zdatným protivníkem a jen těžko se náš zástupce v této soutěži prosazoval. V závěru utkání přišlo několik závarů před brankou Kralovic, ale míč se domácím do sítě dopravit do sítě.

„Oproti minulým zápasům už tam byl herní posun, ale stále máme velké rezervy. Těžko se nám prosazovalo proti urostlým hráčům soupeře. Sice jsme šli rychle do vedení, škoda, že Petr Pikl nepřidal druhý gól. Takhle jsme inkasovali vyrovnávací branku a před odchodem do šaten ještě druhou. V kabině jsme si něco vyříkali. Po přestávce jsme se zlepšili, ale stihli jen vyrovnat. Až na konci utkání jsme měli před brankou hostů několik závarů, ale bez gólového efektu. Penalty kluci zvládli výborně. Zasloužená plichta a já ty dva body beru. Věřím, že to kluky povzbudí," řekl k utkání trenér domácího celku Zdeněk Slowik.

TJ Chodský Újezd - S. Kralovice 2:2 (PK 4:2)
Poločas: 1:2. Branky: 8. P. Pikl, 49. Slowik – 24. a 43. Purkar. Rozhodčí: Ruda. ŽK: 2:2. Diváci: 75.

Ch. Újezd: Čepelák – Vejvoda, L. Pikl, P. Pikl, L. Pikl ml., J. Pikl, Mráček, Beneš, M. Slowik, Šť. Otava, J. Zivčák. Trenér: Zd. Slowik.