Trenér FK Tachov Zdeněk Michálek se musí, stejně jako v Sušici, obejít v utkání s Českým Krumlovem bez pravého obránce Tomáše Habarta. Jeho zranění ruky v úvodním utkání jara proti Karlovým Varům je vážné a vyřadilo ho nejméně na deset týdnů ze hry.

Podle slov sportovního ředitele FK Tachov Petra Móžiho zatím vedení neuvažuje získat za zraněného hráče náhradu. „Pro Tomáše a samozřejmě pro nás je to velká škoda. Absolvoval poctivě zimní přípravu, dařilo se mu, měl fazonu. Určitě bude chybět, byl hodně ofenzivní. Je ale na trenérovi, aby za něj ze stávajícího kádru našel náhradu. Nemáme v nejbližších dnech v plánu hledat hráče na přestupovém trhu. Musíme jen doufat, že takováto zranění se nám budou už vyhýbat," poznamenal na adresu absence Habarta sportovní ředitel, který v těchto dnech řešil další otázku a to zda už se fotbalisté dostanou na přírodní trávu.

„Utkání s Českým Krumlovem odehrajeme na náhradním hřišti (drnčáku). Velkou zásluhu na tom má správce O. Kožár, který pro to udělal maximum a přírodní trávník je v dobré kondici. Pro fanoušky a hlavně pro hráče tak máme dobrou zprávu. Příznivci budou moc využít ochozu mezi umělkou a tímto hřištěm. Přijede Český Krumlov, nepřipravujeme žádná mimořádná opatření. Diváci se dostanou i na lavičky u druhé postranní čáry. Srdečně všechny zveme na duel dvou předních týmů divize. Věřím, že to bude se šťastným koncem pro nás," dodal Móži.

Utkání si nechce nechat ujít ani zraněný T. Habart, který se vrátil k nešťastnému zranění. „V souboji s protihráčem jsme oba neudrželi stabilitu a já nějak blbě spadl na ruku. Bolelo to, ale myslel jsem si, že to není nic vážného. V neděli už se to nedalo vydržet a hlavně mě ruka hodně otekla. Verdikt lékaře nebyl příjemný, ale operace snad dopadla dobře. V zápěstí mám zlomenou kost, kterou mě sešroubovali," přiblížil patálie pravý obránce. Své spoluhráče tak bude jen sledovat. „Zatím nemohu vůbec nic dělat, ale vycházky mám celé odpoledne, tak by neměl být problém. Klukům v sobotu přijedu určitě fandit," má jasno jak se sobotním odpolednem naloží.

„Uvidíme po kontrole, měl bych dostat novou sádru a snad už budu moct si jít zaběhat a něco dělat. V duchu si myslím, že půjde později i trénovat, ale nechci předbíhat. Nechci to uspěchat, dám na doktory. Na druhé straně budu rád za každou příležitost být v pohybu a když to půjde hlavně se spoluhráči," přeje si Habart, původním „povoláním" záložník přeškolený na obránce. Jeho ofenzivní výpady byly hodně nebezpečné a často zatápěl obraně soupeře. Kdo zaujme jeho post si musí příznivci počkat do soboty.

Utkání se hraje v sobotu od 15.00 hodin a rozhoduje ho Nehasil.