Okresním přeborníkem II. třídy se s předstihem stalo družstvo TJ Chodský Újezd. Černého Petra v podobě sestupu drží už S. Kokašice. Kdo tento tým doprovodí do „trojky“ se rozhodne v posledních dvou kolech a v baráži.

Ve čtyřiadvacátém kole byly k vidění gólové hody a na některých hřištích se zrodila překvapení. Do ochozů přišlo 435 příznivců fotbalu, kteří viděli 54 branek. Nejvíce jich padlo v Záchlumí (11), kde domácí Motor deklasoval stříbrskou rezervu. Největší návštěva byla v Horní Jadruži, kam přišlo na oslavu titulu 110 diváků a rozhodně nelitovali. Se závěrem soutěží se zdá, že se fotbalisté „umravnili“, když rozhodčí napomínali jen devatenáct hráčů a nikdo nebyl vyloučen.

Velké překvapení se zrodilo v Záchlumí, kde dosud nevýrazný Motor bojující o záchranu připravil rezervě Baníku pořádný výprask. Domácí už vedli 3:0, ale dva slepené góly Baníku před odchodem do šaten zápas zdramatizovaly. Po přestávce ale „zaúřadoval“ dvěma góly zkušený M. Štrejn starší a Baníku vzal naději na lepší výsledek. Hosté rezignovali a tak se zrodilo jedno z překvapeních kola. Hattrickem na sebe upozornil M. Štrejn mladší (8:3).

Chodovka pro ni důležitý zápas zvládla, i když se z jejího pohledu nevyvíjel vůbec dobře. Hosté ze Sulislavi šli už v osmé minutě do vedení, ale vzápětí se podařilo Slavoji vyrovnat. Klíčový moment zápasu přišel ve 47. respektive 48. minutě, kdy domácí vsítili dvě branky a pak už dovedli zápas do tříbodového zisku (4:2).

Gólová přestřelka v Damnově skončila výhrou domácího celku. Kšičtí ještě stačili srovnat na 3:3, ale k „trháku“ pak zaveleli Pták a Butorka. Hosté podali sympatický výkon, ale to na body nestačilo. Čeká je boj o záchranu (6:4).

Kokašičtí smířeni s osudem postavili do zápasu značně omlazený a perspektivní tým. Na domácím hřišti ale tahali v duelu s Lomem za kratší konec. Hosté šli během dvou minut do dvoubrankového vedení a ještě před uplynutím půlhodiny zápasu přidali třetí branku. Pohodlně si pak došli pro tři body, když domácí snížili až v závěru zápasu (1:4).

Oslava jako řemen. Chodský Újezd potěšil své fandy v Horní Jadruži jak nejlépe mohl, zvláště když jistý vítěz soutěže „sestřelil“ druhý tým tabulky. Plánští na soupeře nestačili a zápas dvou nejlepších celků soutěže skončil nečekaným výsledkem. Za domácí nastoupil kompletní klan Piklů, který čítá pět hráčů. V dresu vítěze se opět v roli kanonýra představil Bezdička. Své pověsti nezůstal nic dlužen a dal hattrick (8:2).

Výborný fotbal okořeněný brankami byl k vidění na Městském stadionu v Tachově. Na obou stranách se představili mladí a nadějní hráči. Po vedení FK hosté otočili, ale Tachované oplatili stejnou mincí. Bor se nevzdal, ovšem poslední slovo měli domácí. Šedesátka přítomných diváků mohla být spokojena s úrovní zápasu a ti domácí i s výsledkem (5:3).

Lázně sahaly v Maršovkách po třech bodech. Dvakrát překvapivě vedly, ale domácí Hraničář zachránil v závěru brankou Velety z pokutového kopu alespoň zisk bodu (2:2).

Ohlasy trenérů a fakta 24. kola včetně sestav všech mužstev najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.