Fotbalisté T. Přimda se po sezonních postupech nezastavili ani v 1. B třídě. Bez ohledu na výsledek okresního derby s Kostelcem už měli zajištěnou účast v 1. A třídě. Samotné utkání se sestupujícími hosty skončilo debaklem Kostelce 11:0.

V podhradí se slavilo a samotné utkání mělo slavnostní „předehru“. Starosta města Miloslav Kunt poděkoval fotbalistům za dobrou reprezentaci města a předal prezidentu klubu Jánu Sopkovi plaketu. Spolu s ním pak všem hráčům a realizačnímu týmu předali medaile za vítězství v 1. B třídě. Po slavnostním začátku se odehrál z povinnosti zápas, jenž se do historie obou celků zapíše různým písmem. Hosté z Kostelce přijeli jen s devíti hráči a jen potvrdili svou sestupovou náladu.

Od samého začátku se hrálo na jednu branku a domácí gólman Landrgott byl takřka bez práce. Svou převahu Tatran korunoval také brankami a skóre postupně narůstalo. V poločase se zastavilo na 9:0 a rozdíl ve výkonnosti obou celků byl patrný. Po přestávce pojali domácí zápas více než exhibičně a mysleli více na „parádičky“. Tím také doslova „šetřili“ hosty, kteří dohrávali toto okresní derby a celou soutěž jen z povinnosti. Výsledek 11:0 hovoří za další komentáře. Střelecké kopačky obuli Jan Hečko a Petr Brouzda.

„Kostelečtí měli problémy s kádrem a přijeli jen v devíti. Z naší strany už to byla opravdu exhibice a kluci oslavovali postup,“ řekl stručně k utkání prezident klubu Ján Sopko, který už spřádá plány do další sezony. „Chceme hrát v 1. A třídě důstojnou roli a pro mne je potěšitelné, že až na jednoho hráče všichni „podepsali“ další působení v Tatranu,“ pochvaloval si prezident, jenž už jedná o dalších posilách. „Máme vyhlédnuté některé hráče, ale je předčasné být konkrétní. Ještě bych chtěl touto cestou poděkovat realizačnímu týmu, hráčům, městu a našim příznivcům za podporu,“ dodal Sopko.

T. Přimda – S. Kostelec 11:0

Poločas: 9:0. Branky: P. Brouzda 4, Jan Hečko 4, Karásek, Kupilík, Vovchuk. Rozhodčí: Sirový. Hráno bez karet. Diváci: 50.

Přimda: Landrgott – Horáček, Opava, J. Brouzda, Hečko, Hrabovský, Kupilík, Karásek, P. Brouzda, Růžička, Sl. Mucha. Střídali Krýsl, Malý, Vovchuk, Teplárek.

Kostelec: Joza – Andrle, Kertis, Pěšík, Zb. Trhlík, Jamriška, T. Trhlík, Kiss, Masař.