Dvě nejúspěšnější mužstva Tachovska ve fotbalových soutěžích změřily vzájemně síly v generálce na mistrovské soutěže, které začínají příští týden. Divizní Tachov porazil nováčka krajského přeboru Plzeňského kraje TJ Rozvadov 3:1.
Ještě než se hráči pořádně na trávníku „rozkoukali", vypíchl tachovský Knakal míč soupeři a další posila hostů Dvořák poslal Tachov do vedení – 0:1. To už ale v brance Rozvadova chyběl" Benda, který musel pro zranění střídat hned v úvodní minutě a nahradil jej „tachovský" Pták. O dvě minuty později prolétl bez „povšimnutí" všech hráčů malým vápnem centrovaný míč Knakala. V dalších průběhu utkání se před brankami nic podstatného neudálo, hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Domácí bojovali a tachovská snaha o kombinační hru často ztroskotávala na nepřesné přihrávce. Ve 33. minutě střílel Hudec nad branku. O deset minut později nezužitkoval centr stejného hráče Dvořák. Minutu na to nová posila FK do útoku Dvořák hlavičkoval po rohovém kopu nad branku Ptáka.

Po přestávce se obraz hry v úvodních minutách nezměnil, v bojovném utkání se vážnější akce zrodila až v 57. minutě, kdy střílel Dvořák a po něm Šácha. Další pokus Folejtara zastavila obrana domácích jen za cenu nedovoleného zákroku. Střela Kovaříka z přímého kopu skončila na břevně. Minutu na to se uvolnil Bezděk, dal Dvořákovi a ten netrefil mezi tyče. Z následného protiútoku hlavičkoval na druhé straně ve výhodné pozici Janoušek vedle branky. Útoky se v této fázi střídaly, hosté v nich ale byli pilnější. V 59. minutě uvolnil Dvořák Folejtara, jeho koncovka byla nepřesná. Po hodině hry se Tachované blýskli pohlednou akcí po ose Ruda, Knakal, Bezděk a přesnou střelou zakončil „čerstvý otec" Šácha – 0:2. Šanci na 0:3 měl po uvolnění Bezděka znovu Dvořák, ale Pták jej vychytal. Domácí se dočkali v 71. minutě, kdy na chvíli obrana FK nechala volného Malého a jeho tečovaná střela zapadla do branky bezmocného Houdka – 1:2. O čtyři minuty později měli domácí výhodu přímého kopu a Malý vyzkoušel pevnost záchytných sítí za brankou. Konečnou podobu výsledku dal v 81. minutě Kovařík. Šácha svým důrazem vybojoval míč, našel kanonýra hostů, ten „vymíchal" obranu i s gólmanem a dával pohodlně do prázdné branky – 1:3.

„Tachov prokázal svou kvalitu, my bojovali. Já nemám klukům vcelku co vytknout. Snad jsme měli lépe řešit finální přihrávky," zhodnotil utkání trenér Rozvadova Martin Bronec.

„Máme stále co zlepšovat. Je pravda, že Bezděk a Dvořák s námi absolvovali jen jeden trénink a teď zápas. Nebyl to z naší strany optimální výkon," řekl trenér FK Tachov Zdeněk Michálek.

TJ Rozvadov – FK Tachov 1:3
Poločas: 0:1. Branky: Malý – Dvořák, Šácha, Kovařík. Rozhodčí: Šlapák. Hráno bez karet. Diváci: 60.
Rozvadov: Benda (1. Pták) – L. Viterna, Žemlička, Bronec, Hobza, Kabourek, Hutta, Hudec (59. Jedlička), Janoušek 72. Karban), L. Čížek. Trenér Bronec.
Tachov: Houdek – Knakal, Král, Ruda, J. Viterna, Šácha, Sadílek (Stružka), Habart (46. Bezděk), Kovařík, Hudec (46. Folejtar), Dvořák. Trenér Michálek.