Po sobotní prohře v Českém Krumlově (3:2) a středeční dohrávce s Hořovickem (1:2) se po čtyřech dnech představil FK Tachov opět na domácím hřišti. V západočeském derby zdolal FC Rokycany 4:0 a hodně si pomohl. 

Domácí byli v tomto utkání oproti minulým výkonům k nepoznání. Zodpovědný a disciplinovaný výkon s velkým nasazením přinesl Tachovanům zaslouženou výhru. První šance domácího celku přišla v páté minutě, kdy Žemlička podstoupil na hranici šestnáctky souboj s rokycanským gólmanem Vildem. Míč se dostal k Habartovi, jenž z dvaceti metrů netrefil prázdnou branku. Dvě minuty na to střílel nad břevno Šácha. Pak se hra přesunula mezi pokutová území. Výjimkou bylo ohrožení branky přišlo na straně Vilda, pokus Šáchy však neměl patřičné parametry. Hosté o sobě dali vědět ve 21. minutě, kdy Vaníček hlavou vyzkoušel pozornost Ptáka. O dvě minuty později testoval rokycanského brankáře Malý. Z protiútoku se sám před Ptákem ocitl Černý, ale tachovský gólman včasným vyběhnutím zhatil příležitost Rokycan. V téže minutě se dostal po souboji Mančála s obránci k míči Malý a vystřelil. Jeho pokus zablokoval obránce jen k jeho nohám a opakovaná dělovka si našla cestu do sítě – 1:0.

 Domácím po vedoucí brance narostla křídla a před brankou Rokycan bylo dalších pět minut hodně rušno. Po závaru před Vildem skončila dorážka Viterny rohovým kopem. Z tří dalších po sobě jdoucích se už ale šance nezrodily. Ve 36. minutě přišel nepovedený centr hostů a míč z kopačky Procházky „vylekal" příznivce Tachova, skončil těsně vedle branky. Když už se zdálo, že domácí půjdou do kabin s jednogólovým vedením, zahrával ve 41. minutě rohový kop Malý a našel hlavu Mančála – 2:0.

Domácí šli do druhého poločasu zjevně s úmyslem nezopakovat zkraty z minulých zápasů, kdy doma vedli a nedokázali slibný náskok udržet, pohlídat si pozornou obranou slibné vedení. To se jim také dařilo a v 54. minutě po ukázkové akci Malého a Habarta našel Malý přesným centrem zcela osamoceného Mančála, jenž poslal míč  za záda bezmocného Vilda – 3:0. V této době už trávník skrápěl vydatný déšť a hosté hrozili jen ze standardních situací, které si ovšem obrana domácích pohlídala. Největší šanci druhého poločasu ze strany Rokycan měl v 61. minutě Kubík, ale jeho pokus obránci zablokovali.

Hosté se ještě snažili ze zápasem něco udělat, ale obrana FK pracovala spolehlivě a domácí často vyráželi do protiútoků. Brejkové situace ale domácí nedokázali dotáhnout do koncovky. Vzruch tak přinesl rohový kop Hudce, který skončil na břevně. V 70. minutě měli Rokycanští výhodu trestného kopu, Žáček pálil do zdi. Na druhé straně se blýskli ve stejné situaci Malý a po něm Vild, který jeho dělovku parádním zákrokem s námahou vyrazil. Konečnou podobu výsledku dal v 86. minutě Hudec, jenž po akci Habarta a zpětné přihrávce Folejtara trefil „angličanem" na 4:0.

Tachov: Pták - Ruda, Šácha, Malý, Habart, Viterna, Žemlička (80. Hutta), Hudec, Mančál, Folejtar, Tušl.