Divizní fotbalisté FK Tachov zakončili podzimní část soutěže domácí výhrou s Milevskem 1:0. Hosté prakticky jen bránili a rozhodnutí přišlo z kopačky Sadílka.

„Prakticky jsme měli převahu celých devadesát minut, Ovšem ve finální přihrávce a v koncovce jsme byli žalostní. Právě proto jsem rád za výhru a že tři body zůstávají doma," řekl k utkání trenér FK Tachov Zdeněk Michálek.

V utkání s Milevskem vychytal tachovský gólman Dan Houdek svou šestou nulu na podzim. V samotném utkání se hrálo převážně na polovině Milevska. Včasným vyběhnutím sbíral dlouhé míče za obranu. „Moc práce jsem neměl. Prakticky hosté branku netrefili, sebral jsem několik centrovaných míčů. Spolu se spoluhráči vyřešil pár rohových kopů a ojedinělé standardní situace," řekl ke své vytíženosti v utkání tachovský gólman.

„Dalo se očekávat, že Milevsko přijede s taktikou bránit v deseti lidech. Hrát do plných nám moc nesedí, přesvědčili jsme se o tom třeba v Rokycanech. Jsem rád, že nám to tam spadlo a máme 36 bodů. Já si myslím, že je to pro nás dobrý odrazový můstek do jarních bojů. Po zaváhání Táborska B na Doubravce na něj ztrácíme jen bod. O to více je škoda, že jsme některá utkání nezvládli lépe," litoval ztráty bodů v Malši Roudné a v Rokycanech gólman, který prokázal své kvality.

Podle jeho slov je v Tachově spokojený. „Pro mě výborná sezona, v dobrém mužstvu. Parta je tady výborná. Když budu mluvit za sebe, myslím si, že jsme na podzim odvedli dobrou práci a máme slušný bodový základ. Mne osobně se chytalo dobře, cítím se tady výborně a jsem rád, že jsem v Tachově dostal šanci. Po třech letech tak mám zase radost z fotbalu," dodal Houdek, jenž moc rád nevzpomíná na své působení v Domažlicích.

Jedinou branku zápasu znamenající tři body vstřelil Jaroslav Sadílek.

„Milevsko jen bránilo, což jsme předpokládali a bylo jen otázkou, kdy dáme branku. Věřil jsem, že utkání zvládneme. Škoda, že jsem neproměnil už tu šanci v prvním poločasu, ten zápas by vypadal jinak. Nakonec se nám to podařilo a jsem rád, že máme tři body," pravil k utkání jediný střelec zápasu Jaroslav Sadílek, který už při první šanci ze šesté minuty viděl míč v síti. „Byl jsem přesvědčen, že to dám. Toho brankáře jsem spíše trefil. Byla to škoda," litoval situace ze šesté minuty utkání zkušený „středopolař" Tachova. V 58. minutě už byl ale úspěšný. „Míč se ke mě odrazil a jen jsem to chtěl dobře trefit, povedlo se," řekl autor rozhodující branky. „Máme 36 bodů, možná bychom mohli mít o dva body více, ale na Táborsko ztrácíme jen jeden bod. V některých utkáních jsme měli smůlu, jindy štěstí," je spokojený s podzimním vystoupením Sadílek.