Po středeční prohře s Pískem 2:3 v české fotbalové lize ztratil FK Tachov nejen body, ale také brankáře Houdka. Jeho flustrace z porážky vyvrcholila v nastaveném času, kdy urazil rozhodčího a v 93. minutě viděl červenou kartu. S určitostí tak bude chybět v nedělním utkání v Benátkách a určitě nezůstane jen u jednoho zápasu.

„Zatímco my své šance neproměnili, a bylo jich na dva zápasy, hosté potrestali každou naší chybu, a proto vedli v 57. minutě už 3:0. Je to pořád dokola. V přípravě na zápas podrobně rozebíráme soupeře, kluci mají jasné úkoly, ale na hřišti je nedokáží plnit. Jsou to individuální chyby, které soupeř nemilosrdně trestá. Jinak tomu nebylo ani v utkání s Pískem," vrátil se ke středečnímu zápasu trenér Tachovanů Pavel Vaigl, který poslal za nepříznivého stavu hráče z lavičky. „Vážím si kluků co šli na hřiště, že to zvedli a strhli celé mužstvo. Nechybělo moc a mohli jsme ten zápas i zremizovat. Jinak se rozhodovalo v prvním poločasu.

Takové šance jako měli Kropáček, Vaněček, Dvořák a Habart musíme proměňovat. Nemohu říct, že jsme odehráli špatné utkání, ale důležité jsou body a ty nemáme," viděl zápas kouč a k vyloučení brankáře Houdka neměl omluvu: „To je špatně. Oslabil tak tým do dalších zápasů."
V Tachově museli přehodnotit před jarní plány, protože mužstva před nimi, Benešov a Benátky, bodově „utíkají".

„Chtěli jsme se dostat před tyto dvě mužstva, abychom měli klid. Jenže, zápas s Benešovem jsme doma nezvládli, a ten vyhrál i ve středu, stejně jako Benátky. My se teď musíme soustředit abychom nepustili před sebe mužstva pod námi a udrželi šestnáctou příčku, která nám za určitých okolností zaručuje záchranu. To znamená, že po Čáslavi potřebujeme zvládnout hlavně zápasy v Mostě, s Brozany a přidat nějaké další body," nastínil další plány kouč.

V neděli čeká Tachovany utkání v Benátkách a nováček má další pokus k reparátu za nevydařené zápasy z předchozích dvou kol.

„Chybět bude ještě Knakal, ale kontrola zraněného lýtka u lékaře dopadla dobře, a příští týden by měl začít s tréninkem. V brance dostane příležitost Marek Žipaj. Poctivě trénuje a věřím, že ten zápas, stejně jako celé mužstvo, zvládne. Proti Písku si kluci dokázali, že fotbal umí a dá se hrát s každým sebelepším soupeřem. Věřím, že navážeme na středeční výkon, zlepšíme produktivitu a Benátkách budeme bodovat," je optimistou trenér Vaigl.

Utkání se hraje v neděli od 17.00 hodin a řídí ho V. Štěrba.