O víkendu odstartovala podzimní část okresního přeboru druhé třídy soutěžního ročníku 2011/12 a už úvodní kolo naznačilo, že příslušné řídící komise se „nudit“ rozhodně nebudou. Hned ve třech případech došlo při nerozhodném stavu na novinku v pravidlech a to byl penaltový rozstřel. Padlo „jen“ 27 branek a kolo vidělo 597 příznivců. Rozhodčí ukázali 31 žlutých karet. Předčasně pod sprchy muselo sedm hráčů!!! Ve většině případech za hrubé urážky rozhodčího, takže disciplninární komise má o práci postaráno, zvláště když „nervy na úzdě“ neudrželi ani někteří „bafuňáři“.

Dohru u zeleného stolu bude mít i derby v Sulislavi, kde za rezervu Stříbra nastoupil hráč v disciplinárním trestu.

Nováček z Černošína zavítal do Lomu, kde dokázal utkání zremizovat. Hosté dvakrát vedli, ale Lom vždy vyrovnal. Domácí si vypracovali několik slibných příležitostí, ale jejich zakončení nebylo gólové. V penaltovém rozstřelu se více dařilo hostům (2:2, pk 2:3).

Sulislavští s novou trenérskou dvojicí Pícha, Dub vyšli brankově naprázdno a o výhře rezervy Baníku rozhodl mladý L. Hruška. Na hřišti tak Stříbrští získali tři body, ale na konečný verdikt k tomuto utkání si musí příznivci počkat do zasedání řídící komise. Podle posledních zpráv „propadl“ Baník funkcionářky a na hřišti se objevil Balogh, který je v trestu (0:1).

Perspektivní kádr Kšic zachránil přebor v minulé sezoně až v baráži a v tomto ročníku se může stát štikou soutěže. V Tachově zaskočil místní rezervu FK a nečekaně si odvezl všechny body. Hostům stačily k výhře dva povedené protiútoky, které s přehledem zakončoval Sak (0:2).

Tahák kola v Boru skončil vysokou výhrou Hraničáře. Zejména v prvním poločasu ale obraz hry nenapovídal, že by si Částkovští měli odvézt tři body. Borští neproměnili i zásluhou dobře chytajícího Valenty dobré příležitosti a naopak inkasovali lacinou branku. Po změně stran domácí opět doplatili na svoji nedisciplinovannost a nakonec odešli s trávníku s nečekaným debaklem (0:4).

V Lázních se představil druhý nováček soutěže a také on vybojoval v úvodním kole remízu. Domácí se sice dostali rychle do vedení, ale Čechie dokázala kontrovat. Po hodině hry byl vyloučen domácí Píha, přesto se podařilo Konstantinkám jít ještě do vedení. Halžští se ale nevzdali a vezou si cenný bod, když v penaltovém rozstřelu neuspěli. Obě mužstva dohrávala s deseti hráči (2:2, pk 4:3).

Chodovka před největší návstěvou kola (150 diváků) hostila Damnov a do sezony vstoupila jak nejlépe mohla. Po bezbrankovém poločasu se už Damnov nedokázal ve „slepené“ sestavě bránit útokům Slavoje. Byl to ale on, kdo Škalbanem otevřel skóre zápasu. V posledních jedenadvaceti minutách ale „dodýchal“ a domácí navázali na závěr jarní části minulé sezony (3:1).

V Kostelci se po dvou sezonách šlo opět na druhou třídu. Domácí po sestupu z 1. B třídy nezačali optimálně a v souboji z Planou bylo k vidění hodně, jen ne branky. Padly jen dvě a v penaltovém rozstřelu měli navrch hosté. V utkání ale byly k vidění deset žlutých a tři červené karty (1:1, pk 1:2).

Ohlasy trenérů a fakta k utkáním úvodního kola najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.