Okresní přebor druhé třídy ve fotbalu měl na programu jedenadvacáté kolo, ve kterém se hrálo několik klíčových zápasů.

Částkovský Hraničář zažívá jedno z nejlepších jar a „šlape“ jako hodinky. Halžská Čechie potřebuje body jako sůl, ale proti druhému celku neměla šanci. Totálně zaspala začátek a už ve dvacáté minutě prohrávala 0:4! Pověstná „desítka“ nepadla, ale i tak je to pro domácí debakl (2:9).

Sulislavští nehrají ve druhé polovině sezony vůbec špatně a jejich záchrana v soutěži není utopií. V Plané ale narazili na zkušený tým, který dokázal potrestat okénka v obranné hře hostů. Hosté dlouho živili naději na bod, ale devět minut před závěrem inkasovali dvě slepené branky a odjeli s prázdnou (1:3).

Dufkovo mladíci se tentokrát prosadili střelecky. Na jaře se trápící Lom inkasoval už v deváté minutě. Autorem vedoucího gólu byl Pešta, který si tak v zápase „zadělal“ na hattrick. Lomští sice drželi dlouho naději alespoň na remízu, ale v 67. a 69. minutě inkasovali a bylo rozhodnuto. Brankou v 83. minutě zkompletoval hattrick Pešta (4:0).

Záchlumští fotbalisté se na poslední tým soutěže „sešli“, ale spolu s rozhodčím Majerčíkem čekali na rezervu Sparty marně. Poslední tým tabulky, kterého už prakticky sestup nemine, do Záchlumí nedojel a utkání se bude řešit u zeleného stolu. Spartu s největší pravděpodobností čeká kontumace a finanční postih. Motor tak získal lacino body, které potřeboval jako sůl (3:0, kontumačně?).

Veledůležité utkání hlavně z pozice domácího celku se hrálo pod Krasíkovem. Kokašičtí hostili Damnov, kterému připravili na jeho trávníku na podzim prohru 1:2. Souboj nováčku vyšel v prvním poločase „na body“ pro domácí tým, ale ti svojí převahu nedokázali „přetavit“ v branku. Naopak, před odchodem do kabil inkasovali. Po změně stran už hrály Kokašice v křeči a hosté přidali další branku (0:2).

Totální kolaps domácí obrany. Chodovce patřil v Boru začátek utkání a už v šesté minutě vedla 0:2. Slavoj ještě zvýšil na 0:3 a Bor přes velkou převahu ve druhém poločasu ztrátu nedohnal (1:3).

Lídr zásluhou hattricku Jana Hečka splnil úlohu favorita a může se těšit z postupu do krajské soutěže (0:3).

Ohlasy trenérů a fakta 21. kola uveřejníme ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.