Mužstvo FK Tachov prožívá v současné době jedno z nejlepších období v divizní soutěži. Fazónu potvrdili hráči proti FC Zličín, kterého „zničili" 6:0. Fanoušky Tachova musel potěšit nejen výsledek, ale i předvedená hra. Ač se hosté snažili sebevíc, na rozjetý Tachov v sobotu neměli.

Spokojeností zářil také trenér domácího celku Zdeněk Slowik. „Z naší strany to byl velmi kvalitní výkon, jestli bych měl být alespoň trochu kritický, tak jsme měli některé akce lépe zakončit. Jinak kluci předvedli velmi dobrý kolektivní výkon," začal své hodnocení utkání tachovský kouč, jenž i po rychlé brance musel v dalších minutách zasáhnout do sestavy. „Vedoucí branka nás trochu ukolébala a hosté se snažili o aktivní fotbal. Začali jsme na tři obránce, ale nějak nám nevycházela součinnost a prolínání řad. Posunul jsem proto Míšu Folejtara na beka a musím říct, že ten odehrál famózní zápas. Výborně bránil, podporoval útok, byl zkrátka vynikající," nešetřil slovy chvály trenér.

„Nejsem zvyklý vyzdvihovat jedince, fotbal je kolektivní hra, ale udělám výjimku. Stejně vynikající výkon podal Tomáš Habart, který byl k neudržení. Výborně zahrál Lukáš Hudec a byl jsem potěšen výkonem gólmana Filipa Hinterholzingera, který získává s výkonem celého týmu jistotu v brance a zaslouženě si připsal nulu," měl jen slova chvály pro své svěřence Slowik.

Mužstvo se nese na vítězné vlně a velkou zásluhu na tom má také Lukáš Hudec, který hraje ve velké formě a v utkání se Zličínem byl takřka u všech gólových akcích Tachovanů. „Hraje se nám velmi dobře, jsme ve velké pohodě a podle toho také vypadají výsledky. Zličín možná doplatil na to, že s námi chtěl hrát otevřený fotbal a to nám vyhovovalo," viděl jednu z příčin vysoké výhry jeden ze zkušených borců domácího celku. „Musím říct, že začátek utkání tomu, že vyhrajeme tak vysoko nenasvědčoval, ale je fakt že jsme ještě další šance neproměnili, to je naše slabina. Když ale vyhrajete a dáte čtyři, šest branek, tak to tak nevadí. Jak už jsem řekl, soupeř hrál otevřený fotbal a dozadu moc „netahal". Naše útoky pak byly pro ně hodně nebezpečné," popsal výstižně dění na hřišti Hudec.

Důležitým pilířem obrany je na jaře výborně hrající osmadvacetiletý David Král, které své kvality prokázal i proti Zličínu. „Přes vysokou výhru to nebylo v úvodu utkání tak jednoduché. Hosté se snažili hrát hodně dopředu, kdy dobře kombinovali a my měli ve tříčlenné obraně trochu starosti. Pak náš trenér zareagoval a na beka se postavil Michal Folejtar.Myslím si, že jsme soupeře do vážnější šance ale nepustili a jejich centrované míče uskákali," viděl průběh zápasu střední obránce, který ale konec utkání „nestihl", po hodině hry střídal.

„Měl jsem pracovní povinnosti, chtěl jsem ale do utkání nastoupit a tak se s trenérem domluvil, že odehraji hodinu a pak půjdu do práce. Tak se také stalo a já hned po vystřídání musel odejet do zaměstnání," vysvětlil své, pro mnohé příznivce překvapivé střídání, pilíř obrany. „Po rozpačitém podzimu si mužstvo sedlo a zažíváme pohodové jaro. Daří se nám výsledkově i herně," dodal zkušený Král.