Ve skupině C fotbalové 1. B třídy je na prvním místě mužstvo J. Bezdružice. Své postavení potvrdil náš zástupce v domácím utkání proti S. Druzdová, které vyhrál 4:0.

Hosté přijeli s „prešovským betonem“, který zpočátku dělal Kohoutům značné problémy. Výjimkou prvního poločasu byla 15. minuta, kdy T. Blažkek dlouhým nákopem našel hlavu J. Gengela - 1:0. Domácím vůbec se nedařila kombinace a hosté se dopředu nehnali. Hra upadala do podprůměru a paradoxně to byli Druzdovští, kteří několikrát z dálky jen těsně minuli Beranovu svatyni. Až v závěru první půle se domácí zase dostali na dostřel, ale Komárek se neprosadil.

Z kabin přišli domácí jak vyměnění. Kolotoč začal hned po zahajovacím hvizdu výborného rozhodčího Fanfuleho. Gengel vysunul Komárka, ten ovšem z blízka minul. Po chvíli se k odraženému míči dostal Mižár, ale břevno nadzvedlo jeho bombu. A tak po čtvrthodině musel přijít opět skvělý moment J. Gengela. Ve skrumáži si připravil pozici a nekompromisně zavěsil – 2:0. Hosté v této fázi zápasu byli na ručník. V dalších minutách se při snaze doklepnout míč do prázdné branky zranil Komárek, ale střídající Marek Kalista svým důrazem platil na hostující obranu a po chvíli se prosadil i on. Po vysunutí Koryntou střelou přes celou bránu zvýšil na 3:0. Tlak Kohoutů sílil a ti měli další šance. Kalista, Korynta i střídající Maroušek ještě minuli, ale Sládek dostal parádní pas od nejlepšího hráče zápasu J. Gengela a s přehledem zvýšil na 4:0. V závěru se přece jen dočkal i Beran. Poprvé v zápase zasahoval při úniku střídajícího Roubala, což jen dokumentovalo postavení obou mužstev v tabulce.

„První půli jsme se jen těžko prosazovali proti zhuštěné obraně. Po přestávce hosté odpadli a vítězství mohlo být ještě výraznější. Teď nás čeká zápas jara v Černicích, kde chceme obstát,“ řekl k utkání a k dalšímu programu trenér Jiskry Václav Jaroš.

J. Bezdružice - S. Druzdová 4:0

Poločas: 1:0. Branky: Gengel 2, Kalista, Sládek. Rozhodčí: Fanfule. Žk: 2:2. Diváci: 150.

Jiskra: Beran – M. Blažek, Bastl, Hvízdal, T. Blažek Gengel, L. Blažek, Sládek, Korynta (75. Maroušek), Komárek (65. Kalista), Mižár (85.Štefanisko).

Petr Kalista