Zisk dvou bodů, taková je víkendová bilance zástupců Tachovska ve fotbalovém přeboru. Tachované vybojovali bezbrankovou remízu na plzeňském Rapidu, stříbrský Baník hrál na hřišti favorizovaného SK ZČE 1:1. Největší zklamání připravil svým příznivcům Rozvadov, který na domácím trávníku prohrál s poslední Horní Břízou 1:4. Hodnocení trenérů tak bylo hodně odlišné.

Rozvadovští nezvládli důležité utkání, jak se říká o šest bodů, když se opět nevyvarovali chyb a hlavně po špatném výkonu inkasovali čtyři branky. „Je to hlavně o psychice. Kluci jsou hodně dole a nedokáží se z toho vyhrabat,“ zastával se trochu hráčů kouč Rozvadova Jan Sopko, který podle jeho slov, nemá omluvu pro některé chyby a postrádal chuť poprat se s nepřízní osudu. „Výjimkou byl Lukáš Čížek, který snese přísnější měřítko,“ chválil výkon kapitána Sopko. „Děláme „žákovské chyby“ a v takové soutěži už je soupeř dokáže potrestat. Pro nás je horší to, že každá inkasovaná branka sráží mužstvo ještě víc dolů a nemá sílu to zlomit,“ viděl příčiny prohry, nejen v tomto utkání, bývalý ligový hráč Chebu, Sparty a Jablonce. „Jak už jsem řekl, mužstvo je hodně dole, kluci to mají v hlavách a nám nezbývá, než dohrát podzim, hned si sednout a pokusit se mužstvo přes zimu připravit a dát dohromady tak, aby se na jaře popralo o záchranu přeboru,“ dodal odhodlaně Sopko.

Tachované se v utkání s plzeňským Rapidem neprosadili, i když se hrálo za jejich převahy. V závěru měli domácí možnost strhnout výhru na svoji stranu, ovšem gólman Pták pokutový kop Hucla kryl a zachránil tak pro FK bod. „Byli jsme většinu utkání na polovině domácího celku. Ten hrál velmi tvrdě, až na samé hranici únosnosti a často zašel i za ní. Rozhodčí byl k některým zákrokům často benevolentní,“ řekl v úvodu svého hodnocení zápasu trenér Tachova Jaroslav Pták. „Domácím nahrával i těžší terén. My se ani přes velkou převahu nedokázali prosadit v koncovce. Vezeme bod a vzhledem k tomu, že jsme mohli v závěru ještě inkasovat z penalty, tak je s remízou spokojenost. Více bych se k utkání nevyjadřoval,“ dodal tachovský Pták.

Fotbalisté Stříbra hráli na Petříně, kde se jim na energetiky nedaří a v předzápasovém rozhovoru pravil trenér Baníku Milan Fiala, že každá série jednou končí. Po remíze 1:1 tak mohl být se ziskem bodu spokojený, i když v něm po utkání hlodal malý červíček. „Mohli jsme i vyhrát, ale vzhledem k průběhu zápasu je pro nás zisk bodu cenný,“ poznamenal stříbrský trenér, ve kterém zůstával pocit křivdy. „Domácí kopali dvě penalty, jednu nedali. Když to řeknu kulantně, tak ta druhá byla hodně a hodně přísná. Já to zkrátka jako penaltový zákrok neviděl. Pokud už to tak bylo a rozhodčí „nasadil“ takový metr, tak zákrok na našeho Pubrdleho pět minut před koncem utkání byl jasně penaltový,“ popsal sporné momenty zápasu Fiala, jenž ale vyzdvihl výkon mužstva. „Přes tyto sporné okamžiky se kluci nenechali otrávit. Bylo tam nasazení a chuť porvat se o co nejlepší výsledek. Domácí mají mladý, běhavý tým, který má svou kvalitu. O to je pro nás zisk bodu cennější,“ dodal Fiala.