Zatím skvělou druhou pozici si drží nováček oblastní fotbalové I.B třídy Dynamo Studánka.

V minulém kole sice přišel kiks vinou zkratu kapitána Vyšňovského, po jehož inzultaci hlavního rozhodčího Šišky byl předčasně ukončen domácí zápas proti Dlouhému Újezdu a přišla kontumace 0:3, ale v aktuálním Dynamo rozstřílelo v Horní Jadruži Chodský Újezd 5:0.

Jedním z lídrů a nově místo distancovaného Vyšňovského i kapitánem týmu je bývalý hráč a také kapitán FK Tachov Jan Viterna.

A hned jako správný lodivod pátým gólem pět minut před koncem zápasu ukončil sobotní kanonádu Studánky.

Studánka je aktuálně v tabulce druhá. Čekal jste takový vstup u nováčka?

Nemohu říci, že čekal. Ale věřil jsem, že dokážeme hrát ve vyšších patrech tabulky. Tedy, pokud budeme předvádět fotbal, který je v našich silách a umíme ho.

Co konkrétně je silnými stránkami vašeho týmu?

Velké plus je, že máme velmi zkušeného trenéra a že je tu hodně kluků, hrajících dlouho spolu. Podařily se i výbor-né posily. Hlavně Šury (Jakub Šuranský – pozn. aut.) a Kašpi (Kašpar Klepal – pozn. aut.).

Jedná se o první účinkování Studánky v krajské soutěži?

Co vím, tak se zde nikdy nehrálo výše než v okresním přeboru. Takže už samotná účast v I.B třídě je historický úspěch pro Studánku.

Projevuje se to vyšší návštěvou na domácích zápasech?

Je to stejné jako v okresním přeboru. Žádný boom nepřišel. Pokud ale hrajeme derby s týmy z našeho okresu, je atmosféra vždy skvělá. Že takových utkání máme hned několik, je super. Naši fanoušci, kteří pravidelně chodí, jsou skvělí a fandí i když se nám nedaří.

Jan Viterna (v modrém) převzal kapitánskou pásku po vyloučení kapitána Studánky Josefa Vyšňovského v Krchlebech i doma proti Dlouhému Újezdu. V aktuálním kole proti Chodskému Újezdu ji už měl na rukávu od první minuty.Zdroj: Deník / Robert Babor

Jak dlouho už hrajete za Studánku a proč zrovna za ní?

Momentálně je to už třetí sezona, kterou zde kopu. Po ukončení fotbalu v Rozvadově jsem se rozhodoval, co dále. Bylo to ale jasné hned, protože jsem ve Studánce postavil barák a hrál za Dynamo bratr Luboš, se kterým jsem si chtěl znovu zahrát. Za to jsme moc vděčný.

Studánka v I.B třídě a naopak Tachov v okresním přeboru… Co říkáte na současné postavení FK, kde jste řadu let působil i dělal kapitána?

To jsem nečekal. Je mi líto, jak Tachov dopadl a moc jim přeji, aby se co nejdříve dostali, kam okresní město a FK Tachov patří. Mám na FK jen ty nejlepší vzpomínky. Zažil jsem tam spoustu krásných let a měl možnost hrát se super fotbalisty a skvělými lidmi. Mám tam stále spoustu přátel a věřím, že současní lidé v klubu to dělají tak, aby byl brzy FK tam, kam patří.

A co Váš případný návrat do Tachova? Je to pro Vás téma, když tam teď opět působí spousta místních a navrátilců, které dobře znáte?

Ve Studánce máme dobře rozjetou sezonu, tak zatím na odchod nemyslím. Ale voláme si s chlapci z vedení FK a bavíme se o tom. Rozhodně ale neodejdu v rozehrané sezoně. To po mně nikdo nemůže chtít a ani nechce. Nenechal bych v tom spoluhráče ze Studánky. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy…

Autor: Michal Folejtar, Robert Babor