K prvnímu zápasu jarní sezony nastoupili v sobotu odpoledne fotbalisté FK Tachov na domácím hřišti proti SK Zápy. Proti silnému soupeři nechtěli ponechat nic náhodě a vyhrát, což se podařilo.

Po prvním poločase to dokonce vypadalo, že vítězství domácích bude jednoznačné a výrazné, Zápy ovšem ve druhé půli zabraly a korigovaly.
Hosté byli také první, kteří v utkání předvedli nebezpečnou akci, když se v sedmé minutě dostal do vápna Svoboda, ale na bránu vystřelit nestačil. Domácí si postupně vyvinuli tlak, který úročili pohlednými akcemi. V deváté minutě šla hlavička Kyndla vedle, ale v jedenácté minutě už se mohli poprvé domácí radovat, když po skrumáži v pádu dorážel do branky hostí Dvořák.

Další šance následovala tři minuty nato, akce Došlého a Hoffmanna ztroskotala ve vápně, podobně jako hned následující střela Kyndla. Ve 26. minutě střílel Kropáček, hosty musel zachraňovat jeden z obránců, který míč odvrátil na roh.

Jeden z mála nebezpečných útoků hostujícího týmu přišel ve 29. minutě, nadvakrát musel zasahovat Houdek. Nadále pokračoval tlak Tachova, který přinesl své ovoce ve 39. minutě kdy se po chybě defenzivy Záp dostal k míči Kyndl a zvýšil na 2:0.

Do šaten doprovázel domácí hráče zasloužený potlesk, diváci byli s líbivým fotbalem spokojeni.

Po změně stran bylo vidět, že hráčům ze středočeské obce promluvil trenér Mašek zřejmě pěkně zostra do duše, protože hosté zvýšili svoji snahu a stali se vyrovnaným soupeřem, který si vytvářel nebezpečné šance.

Přesto se jako první z gólu mohli radovat domácí, když v 56. minutě střelili do tyče Strakovy branky. Vzápětí ale udeřilo na druhé straně, v 57. minutě Matějka celkem snadno snížil na 2:1. Zápy pocítily naději, nevzdávaly se, domácí se v polovině druhého poločasu spíše hledali. Pokoušeli se sice o rychlé brejky, ty jim ale nevycházely podle představ. Naopak v 71. minutě musel pohotově zasahovat Houdek. Poslední čtvrthodina ale opět patřila Tachovu, podařilo se vyvinout tlak podobný tomu z prvního poločasu, přibylo i několik šancí, z nichž největší měl v 74. minutě Dvořák, jehož přízemní střela šla těsně vedle. Deset minut před koncem se ještě blýskl domácí brankář. Poslední minuty už ale žádnou změnu skóre nepřinesly, a tak mohli domácí příznivci poděkovat za tři body i za oboustranně velmi pohledný fotbal.

Také trenér Pavel Vaigl byl pochopitelně s výsledkem spokojen: „Na to, že to bylo první utkání v sezoně měl zápas dobrou kvalitu a i diváci se museli bavit. My jsme možná měli v první půli dát o jednu branku víc, jinak jsme ale poločas odehráli perfektně. Ve druhé půli nám dal soupeř z brejku gól a za stavu 2:1 měl další šance. My jsme měli také, takže výsledek mohl dopadnout jakkoliv. My jsme rádi, že jsme urvali tři body a myslím, že jsme si je zasloužili. Byli jsme o trochu lepší, ale soupeře musím pochválit za druhý poločas. Jinak po taktické stránce a výkony hlavně v útočné fázi jsme nezklamali. Byli jsme efektivní ve vápně, ale nedotáhli jsme šance do konce. Měli jsme několik stoprocentních šancí, které se nepodařilo proměnit. Ale se ziskem bodů jsme spokojeni.“