Na předních místech tabulky se po celou podzimní část fotbalové I.A třídy pohybovalo mužstvo TJ Rozvadov. Jeho trenér, někdejší zkušený prvoligový fotbalista Jan Sopko (na malém snímku), hodnotí sezonu pozitivně. Více nám řekl v následujícím rozhovoru.

Umístění a bodový zisk je podle vašich představ?
Zatím je podle našich představ. Chtěli jsme se pohybovat od pátého do osmého místa a hlavně se vyhnout boji o udržení v soutěži. Ale jaro bude ještě velmi zajímavé vzhledem k divizní tabulce. S podzimem jsme zatím spokojeni.

Jak byste hodnotil úroveň podzimní části soutěže?
Horní Bříza převyšuje všechny soupeře o třídu, takže je jasným postupujícím a ostatní oddíly si to rozdají o další postupová a sestupová místa.

Které utkání se vám povedlo podle vašich představ a naopak, na které byste nejraději zapomněl?
Podle našeho gusta byla utkání, která jsme hráli se soupeři z horní poloviny tabulky. Naopak ta, která se nám nepovedla, byla utkání s mužstvy ze spodní části tabulky. Hlavně zápas v Klatovech a Nepomuku se nám vůbec nepovedl.

Jak jste viděl výkony dalších dvou zástupců z Tachovska?
Stříbro si vede velice dobře a má našlápnuto o třídu výš. Má v mužstvu spoustu kvalitních hráčů. Velmi pozorná obrana, kvalitní technicky vybavená záloha i útok. Problém je asi nedostatek hráčů na lavičku.
Bezdružice, tady hrají prakticky ti samí hráči už spoustu let, minimální obměna kádru. Velmi nepříjemný soupeř. Také velmi úzký kádr. Myslím si, že na podzim na to trochu doplatili, zraněním nebo zbytečným vyloučením klíčových hráčů.

Na jakých hráčích jste stavěl. Byl někdo, kdo vás zklamal?
Fotbal je kolektivní hra, takž etěžko někoho hanit nebo chválit. Myslím si, že nikdo z hráčů neodehrál všech 15 zápasů skvěle. A také mě nikdo svým výkonem nezklamal

Můžete zhodnotit výkony rozhodčích? Jak se díváte na kauzu Bezdička?
Někteří rozhodčí jsou dobří, jiní méně zkušení. A kauza Bezdička se opět asi smete ze stolu (rozhovor se uskutečnil ještě před vynesením verdiktu v této kauze, s verdiktem jste se mohli seznámit ve čtvrtek – pozn. red.).

Jaký je další program mužstva?
Přípravu zahájíme 6. ledna 2009. Trénovat se bude třikrát týdně plus turnaj na umělé trávě v Tachově. Máme v plánu ještě pětidenní soustředění.

Plánujete v zimě doplnění kádru, nebo jste s jeho kvalitou spokojený?
Vzhledem k velmi dobré spolupráci s FK Tachov jsme s kádrem spokojeni, ale uvažujeme ještě o jeho doplnění o jednoho defenzivního hráče. A kvalitního koncového hráče typu Horsta Siegla nebo Honzy Kollera.

Cíl pro jarní boje?
Hrát kvalitní fotbal lahodící oku fanouška a potrápit mužstva z horních pater tabulky.