Po sestupu do 1. B třídy se bezdružická Jiskra představila v premiéře nového soutěžního ročníku proti S. Krchleby a zvítězila 1:1.

Všichni byli zvědaví, jak se domácí vyrovnají s odchodem dvou opor Komárka a Bastla do Stříbra. Utkání začalo ve vlažném tempu, ale na hřišti bylo znát, že body chce více Jiskra. Oranžoví se tlačili na polovinu soupeře a vytvářeli si šance. Ve 20. minutě sklepl Sládek Šmídlovi, ale ten jen těsně minul. Ve 30. minutě to zkoušel bombou za hranicí vápna Hvízdal, ale míč jen olízl tyčku.

V druhé půli začal festival bezdružických šancí. Korynta se přesunul ze středu hřiště na hrot a dělal obráncům starosti. V 55. minutě měl na noze tutovku Kadlec, ale rána postrádala razanci. O pět minut déle neproměnil příležitost Šmídl. Záhy střílel L. Blažek a s přispěním teče skončil míč na břevně. Pak přišla červená vložka hlavního arbitra, který vyloučil domácího Martina Kalistu a poté i obránce hostů. V 75. minutě padlo rozhodnutí. Domácí roh hostující gólman vyrazil míč jen na šestnáctku a Sládek ho utěšenou střelou vrátil do horního rohu branky - 1:0. Jiskra mohla v závěru výhru ještě pojistit, ale Koryntova dělovka skončila na intimních místech obětavého obránce.

„Utkání mohlo skončit daleko lepším výsledkem. Z tohoto pohledu mě mrzí zbytečné vyloučení, protože jsme soupeře jednoznačně přehrávali. Jinak spokojenost se třemi body,“ viděl utkání trenér Jiskry Martin Kadeřávek

Bezdružice - Krchleby 1:0. Poločas: 0:0. Branky: 75. Sládek. Rozhodčí: Komanec. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (64. Martin Kalista). Diváků: 120.

JISKRA: Beran – Hvízdal, Gengel, L. Blažek, T. Blažek, M. Blažek, Sládek, Korynta, Kadlec, Šmídl, Filip. Střídali Štefanisko, Martin Kalista a Čada.

Milan Sládek