Třiadvacáté kolo fotbalové 1. B třídy přineslo pěti zástupcům Tachovska jen šest bodů. V Chodové Plané se hrálo okresní derby, ve kterém domácí aspirant na postup zdolal stříbrský Baník tím nejtěsnějším rozdílem. Neuspěly celky Dlouhého Újezdu a Přimdy. Očekávané utkání rezerv Tachova a Kolovče skončilo překvapivě vysokou výhrou domácího FK.

Stříbrský Baník potřeboval v Chodové Plané bodovat, ale radost ze zisku alespoň jednoho mu vzal Chval.
Sparta sice neodjela do Zbůchu kompletní, ale i tak měla na výhru. Projevila se ale její velká bolest a to proměňování příležitostí.

Rezerva Tachova hostila Slavoj Koloveč B. Hosté z Chodska ale brzy vyklidili pozice a domácí borci si s chutí zastříleli. Jedlička se v sobotu „rozehrál" v divizním derby a v neděli si na své konto připsal hattrick.

Tatran držel v Heřmance krok s domácími padesát minut, ale pak se „zhroutil" jako domeček z karet.

Jak viděli víkendové zápasy trenéři a bafuňáři celků z Tachovska.

Ondřej Malý, hráč a manažer T. Přimda: „Jeli jsme do Heřmanky ve slátané sestavě. Ještě v první půli jsme vedli, domácí do přestávky vyrovnali. Ve druhé půli jsme měli ještě velkou šanci, ale nedali. Pak už nás domácí trestali z protiútoků a my přestali hrát."

Václav Zeman, hrající trenér Sp. Dlouhý Újezd: „Zásluhou zranění několika hráčů a disciplinárním trestům jsme ve Zbůchu nastoupili bez sedmi hráčů prvního mužstva. Přesto jsme celý zápas byli lepší a opět doplatili na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Výborný výkon předvedla trojice rozhodčích."

Ohlasy z derby, utkání Tachov B - Koloveč, fakta k utkáním našich zástupců a sestavy najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.