Po prohře v Benešově si chtěli Tachované spravit chuť v domácí premiéře proti Slavoji Český Krumlov. Příznivci fotbalu, kteří přišli  na městský stadion, odcházeli velmi spokojeni. Jihočeši dostali výprask, když si z Tachova odvezli „bůra". Pověst kanonýra naplnil beze zbytku Kovařík, jenž dal hattrick.

Domácí se do soupeře pustili s vervou a už v první minutě po akci Kovaříka spálil tutovku Sadílek, který hlavičkoval vedle odkryté branku. Vzápětí se zastřeloval Malý, mířil nad. Aktivní Habart znovu vybídl Malého, ale nic z toho nebylo. V desáté minutě se z protiútoku ocitl sám před domácím gólmanem Špát, ale Hintenholzinger byl mužem na svém místě. Domácí šanci hostů tak přežili bez újmy a ve 14. minutě vyzkoušel pozornost Šillera v brance Krumlova Kovařík, ten jeho bombu  vyrazil a gólem neskončila ani dorážka Habarta. O minutu později to byl opět Habart, kdo zahrozil, ovšem stav zůstával stále bezbrankový.

Ve 22. minutě na sebe upozornili hosté P. Svobodou, ten netrefil mezi tyče. O minutu později chyboval hostující gólman, přihrál přímo na nohu Kovaříka a ten „nabídku" proměnil ve vedoucí branku – 1:0. Tachov stále „tlačil", ve 27. minutě vypálil z trestného kopu Malý, gólman jeho střelu jen vyrazil a Tušl poslal domácí do dvougólového vedení. Průnik Stružka zakončil Sadílek střelou nad branku a ve 36. minutě sám Stružka „vyprášil" rukavice gólmana. Dvě minuty na to hlavičkoval  hostující P. Svoboda nad branku.  Závěr poločasu domácí „vypustili" nechali hrát Slavoj, ale do kabin šli Tachované s dvoubrankovým vedením.

Čtyři minuty po přestávce se svou druhou trefou v zápase „natěšenou" střelou připomněl Kovařík – 3:0. Střídající Hudec se nejdříve prezentoval nepřesnou přihrávkou, ale po šedesáti vteřinách na trávníku se zapsal mezi střelce. Malého přihrávku umístil k tyči a Tachov vedl v 56. minutě 4:0. Minutu na to se blýskl technickou střelou v tachovském dresu mladý Veselý a neméně pěkným zákrokem gólman Šiller. Po hodině hry o sobě dali vědět hosté, střela P. Svobody byl ale nepřesná. V 67. minutě na sebe nejdříve upozornil průnikem Hudec, ale stejně jako akce Habarta změnu skóre nepřinesly. Hosté už „šlapali" vodu a v obraně měli nejen okénka, nýbrž i vrata. Malý jedny využil, šel sám na gólmana a ten jej zastavil nedovoleně. Byl za to vyloučen a nařízenému pokutovému kopu Kovaříka čelil neúspěšně náhradní gólman Trnka – 5:0. Posila FK z Chrástu zkompletovala hattrick.

Hosté pak jedenadvacet minut dohrávali jen v deseti. Tachované si vypracovali ještě několik slibných příležitostí, ale stav už se nezměnil. Hutta střílel vedle, pak si na druhé straně „zalaškoval" s nervy příznivců gólman Hintenholzinger, který neudržel lehký míč, ale svou chybičku napravil a nakonec udržel čisté konto. Náhradní gólman hostů se blýskl po hlavičce Kovaříka a při sólu Dvořáka, kdy odmítl ještě větší výprask svého týmu. Domácí si pak vychutnali skandovaný potlesk příznivců. Před téměř čtyři sty diváky si Tachov připsal první výhru v sezoně.

„Naše výhra je zasloužená. Na našem výkonu bychom určitě našli nějaké nedostatky, ale vysokého vítězství si cením. Po výsledkově nevydařeném utkání v Benešově jsem rád, že kluci domácí zápas zvládli a potěšili své příznivce," zhodnotil utkání trenér Tachova  Zdeněk Bečka.

Tachov: Hintenholzinger - Kovařík, Král, Malý, Habart, Viterna, Veselý, Hutta, Tušl, Stružka, Sadílek. Střídali Hudec, Folejtar, Ruda, Dvořák.