Nastoupil sice až od pátého kola, ale stihl dát v šesti dalších zápasech 13 branek (naposledy dvě béčku Chodové Plané) a pomohl tak výrazně účastníkovi okresní IV. třídy k současné třetí pozici.

Co vás vedlo k přestupu z Boru o dvě soutěže níže do Bernartic?

Před sezonou byl v Boru široký kádr a protože jsem ani nestíhal tréninky, tak jsem se rozhodl pro změnu. Oslovil mě dlouholetý kamarád Martin Kaněra, který chtěl zase začít hrát fotbal, a tak jsme se rozhodli jít do Bernartic. Kluci potřebovali doplnit kádr, takže se to hodilo.

Znal jste v týmu před svým příchodem ještě někoho nebo to byl krok do neznáma?

Ano, znal jsem pár kluků. Na-příklad bratry Šikovi, které už znám delší dobu. Celkově musím říct, že jsem Bernartice delší dobu sledoval.

Nastoupil jste až od pátého kola a dal za šest kol 13 branek, takže dobrá volba, že?

Jsou tady šikovní kluci. A když máte v týmu někoho, kdo vám to připraví, tak je to jednoduché (smích). Zatím to padá, takže volba správná.

Jak na Vás působí nejnižší soutěž? Jdete se jen proběhnout nebo jsou zápasy těžké i vzhledem k mnohdy hraničnímu terénu hřišť?

Čekal jsem, že úroveň bude horší, ale je to bez stresu. Jdete si zahrát a udělat žízeň s kamarády. Celkově je kvalita hřišť samozřejmě horší, ale třeba to naše je v pohodě. Kluci se tady o to starají sami a musím je pochválit.

Bernartice v současné době drží třetí pozici s dvoubodovou ztrátou na lídra soutěže z Lesné. Jste v kabině spokojeni a začaly už být ambice na postup?

Za to, kolik máme bodů, jsem osobně spokojen. O postupu se zatím nebavíme. Uvidíme, jaký bude vstup do jarní části. Ale můj názor je takový, že hráči na vyšší soutěž rozhodně mají.

Vraťme se k Boru, kde jste působil několik sezon. Na co nejraději vzpomínáte?

Bor je pro mě srdeční záležitost. Nejraději vzpomínám a nejvíce se mi vybavuje náš první postup do I.B třídy. To bylo skvělé.

Při Vaší současné formě by mohlo dojít i na jarní návrat do Boru. Měl byste znovu chuť, kdyby Vás Bor oslovil?

Myslím, že kdybych měl formu, tak dám o pár branek víc (smích). S Borem jsme domluveni, že se vrátím, ale není řečeno v jakém období. Odcházet od rozdělané práce v Bernarticích by byla také škoda. Navíc jsem se v nové kabině ještě ani neohřál (smích). Určitě se do Boru vrátím, jen je otázka kdy.

Říkal jste, že Bor je vaše srdeční záležitost, tak koho z jeho fotbalistů byste rád uvítal v kabině Bernartic?

Je tam spousta kluků, které bych vzal s sebou. Těžké jmenovat. Ale určitě by to byl Fén (Tomáš Janků – pozn. aut.), ten by mi to neodpustil (smích), a také výborný útočník Jirka Stránský.

Michal Folejtar