Tachov chtěl odčinit porážku z podzimu a uzavřít sérii domácích zápasů bez ztráty bodu. I přes velkou snahu a obrovský tlak ve druhém poločase se ale domácím nepodařilo vyhrát, tři body si za vítězství 1:2 odvezl soupeř ze středních Čech.

Hra v prvním poločase byla vyrovnaná, obě mužstva si vytvořila několik šancí, proměnit je ale dokázali pouze hráči hostujícího týmu. V desáté minutě se ujali vedení ze standardní situace, když úspěšným střelcem byl Křeček. Domácí mohli srovnat brzy poté, ale míč šel těsně vedle. Ve 24. minutě hosté zvýšili na rozdíl dvou gólů, po přihrávce zleva se ze tří metrů přesně trefil neuhlídaný Škorvánek. Tachov si vytvořil nadějnou příležitost v poslední minutě prvního poločasu, Knakal ale vystřelil jen do nohou padajícího gólmana Čápa.

Stříbrské městské slavnosti
Stříbro ožije o víkendu městskými slavnostmi

Po změně stran se očekával tlak Tachov se snahou vyrovnat a obrátit vývoj zápasu. Tlak skutečně začal hned po úvodním hvizdu rozhodčího, prakticky celou druhou půli se hrálo na jednu branku. Před Houdka se hosté ve druhé části hry příliš často nedostávali a když už se jim to podařilo, ztroskotali právě na domácím brankáři nebo obraně. Už ve 47. minutě měl příležitost domácí Kyndl, brankář ale jeho šanci zmařil. O čtyři minuty později se opět Kyndl ocitl před prázdnou brankou, hosté signalizovali ofsajd, míč do bezpečí vykopl obránce Jiren. Další příležitost měl v 61. minutě domácí Dvořák, zblízka ale dal pouze do náruče brankáře.

O deset minut později dal Tachov po rohovém kopu zblízka branku, rozhodčí Makovička ale ještě předtím, než míč překročil brankovou čáru, odpískal ofsajd. Vytoužený gól přišel v 73. minutě, kdy rozhodčí po hře rukou nařídil penaltu. Tu bezpečně proměnil Dvořák. Tachov i nadále vyvíjel tlak, v šanci se ocitlo hned několik hráčů, na druhé straně si hosté v 78. minutě vytvořili svoji zřejmě největší příležitost druhé části hry, Houdek ale střelu Vandase pohotově vyrazil. Ani další snaha domácích nevedla k vyrovnání, a tak se deváté domácí utkání v jarní části sezony nepodařilo proměnit v deváté vítězství.

Utkání pro Deník zhodnotil kapitán FK Tachov Jan Matas: „My jsme se snažili v prvním poločase hrát fotbal, hráli jsme ho, ale Jirny nám dávaly góly. Ve druhém poločase už zalezli soupeři do obrany, my jsme chtěli dát gól, ale jak to tak bývá, Jirny začaly zdržovat. Sice se nám podařilo dát kontaktní gól na 1:2, ale další už se nepovedlo přidat. Pro diváky asi hezký fotbal, ale se smutným výsledkem.“

Také trenér Pavel Vaigl byl se hrou spokojen, méně už s výsledkem: „Na dnešní zápas jsme se připravovali, chtěli jsme zvítězit i pro diváky, kteří nás celou sezonu podporovali, za což jim patří velký dík. Zápas jsme začali dobře, určitě jsme byli ve hře lepší, soupeře jsme přehráli. Ale nám dali lekci z produktivity – měli tři šance v poločase a dvě z toho proměnili. My jsme měli také tři šance, gól jsme ale nedali. Obdržené góly, to byly naše chyby. Se hrou jsem jinak spokojen, hlavně ve druhé půli. Neproměnili jsme obrovské šance, což si myslím, že je škoda. Hosté mají velice kvalitní, zkušený tým, akorát ke konci to už kouskovali, už se nehrál příliš fotbal. Přesto jsme si vytvořili dvě až tři gólové situace. Štěstí se obrátilo trochu proti nám.“

Po skončení utkání fanoušci Tachova skandovaným potleskem poděkovali fotbalistům za vydařenou sezonu a rozloučili se tak s letošním ročníkem třetí nejvyšší sezony. Stejně tak fotbalisté poděkovali za podporu, které se jim v zápasech od publika dostávali a skalní příznivce odměnili dortem. K poslednímu zápasu sezony odjíždí Tachov v sobotu do Litoměřic. Zápas s FK Litoměřicko začíná v sobotu 10. června už v 10.15 hodin.