Jarní polovinu krajské soutěže 1. B třídy otvírali bezdružičtí Kohouti na horké půdě Sokola Manětín. Po zaváhání druhých Černic mohli opět odskočit na rozdíl pěti bodů a to se jim nakonec podařilo. V Manětíně vyhráli 2:0.

Zápas měl všechny znaky úvodu sezony. Byl to spíše boj, pohledných fotbalových akcí bylo pomálu a tak vcelku slušná návštěva dvě stě diváků shlédla průměrné utkání. Hosté byli v úvodu první půle lepší, ale obrana Manětína si důležité momenty pohlídala. První gólovku však měli po dvaceti minutách domácí. Hrdinou okamžiku ovšem byl bezdružický gólman Beran, který bravůrně vychytal sólo Hrbáčka. V zápětí se situace opakovala na druhé straně s tím rozdílem, že Komárek se nemýlil – 0:1. Nejlepší hráč na hřišti Beran se vyznamenal v první půli ještě jednou. Po závaru před svou brankou nejprve vytáhl balon na tyč a i následnou dorážku perfektně pokryl. Bezdružický kanonýr Komárek se do půle prosadil ještě jednou, ale po milimetrovém ofsajdu rozhodčí jeho branku neuznal.

Druhou půli se Kohouti snažili pojistit vedení. Šanci k tomu měl jinak neviditelný Gengel. Jeho střela však minula cíl jen o vlásek. Domácí se ale vzchopili a zle hostující obraně zatápěli. Vynamenal se opět Beran, když byl dvakrát proti vyrovnání. Tomu však už nezabránil, když rozhodčí nařídil penaltu za faul Bastla na hranici pokutového území. Hrbáček se nemýlil – 1:1. Kohouti pak zatlačili na pilu a vybojovali několik rohů, které ale pro domácího brankáře neznamenaly žádné nebezpečí. Až čvtrhodiny před koncem se vyplatila nacvičená akce. Dlouhý aut L. Blažka prodloužil Bastl hlavou do sítě 1:2. Domácí se už potom na závěrečný nápor nezmohli a tak Jiskra vykročila do jarních bojů vítězně. „Utkání nebylo jednoduché. Vedení jsme mohli pojistit, ale stal se pravý opak. Po vyrovnávací brance se kluci nevzdali a zabojovali. Patří jim dík za to, že jsme do jara vykročili podle našich představ a upevnili si vedení,“ pravil k utkání trenér Bezdružic Václav Jaroš.

S. Manětín – J. Bezdružice 1:2 Poločas: 0:1. Branky: Komárek, Bastl. Rozhodčí: Kafka. ŽK: 4:1. Diváci: 200.

Jiskra: Beran – M. Blažek, Hvízdal, Bastl, Filip (60. T. Blažek), Korynta (75. Štefanisko), Gengel, L. Blažek, Sládek, Komárek, Mižár.