Bezdružická Jiskra zajížděla k utkání 1. A třídy ve fotbalu na hřiště posledních Klatov. Místní rezervu jasně přehrála 5:1 a přivezla tři důležité body.

Domácí načal už v páté minutě Sládek, který za hranicí velkého vápna trefil šibenici – 0:1. Jiskra byla nadále lepší a na domácí se valil jeden útok za druhým. V 10. minutě kopali hosté roh, na který nejvýše vyskočil Korynta – 0:2. Ve 23. minutě přišla asi nejhezčí akce kohoutů. Komárek sklepl Koryntovy míč do běhu a ten našel křižnou přihrávkou zakončujícího Gengela – 0:3. Jiskra hrála v pohodě a dál bavila své věrné “fans“. Produktivní první poločas z pohledu Jiskry uzavřel Marek Kalista, který opět po přihrávce Korynty zakončil z hranice šestnáctky – 0:4.

Po přestávce bylo vidět, že Jiskra chce asi druhý poločas dohrát jen z povinnosti. To se jí nemuselo vyplatit, protože v 50. minutě snížil klatovský Votípka střelou z dálky – 1:4. Tím ale snažení domácích skončilo. Jiskra poté opět převzala otěže zápasu a nepustila soupeře do konce zápasu do své šestnáctky. Odpověď na snížení přišla vzápětí. V 58. minutě si na míč z rohového kopu naběhl Gengel a hlavou upravil na 1:5. V dalším průběhu se spustila lavina bezdružických šancí, které zastavoval buď praporek asistenta, nebo až záchytná síť za brankou domácích. V 65. minutě napřáhl Marek Kalista, ale střela šla nad. V 70. minutě centroval Šmídl na Komárka, ale ten v těžké pozici netrefil. V 75. minutě prošel opět Komárek obranou jako nůž máslem, ale sám proti gólmanovi neuspěl. V 80. minutě zastavil Cvrčkův průnik až obětavý skluz obránce. V závěru zápasu měli šance ještě mladí Štefanisko s Kašparem, ale skóre se už nezměnilo.

„Maximální spokojenost s hrou a samozřejmě i s výsledkem. Kluci domácí jednoznačně přehráli, skóre mohlo být klidně ještě vyšší,“ hodnotil utkání spokojený trenér Bezdružic Martin Kadeřávek.

TJ Klatovy B - J. Bezdružice 1:5. Poločas: 0:4. Branky: Gengel 2, Sládek, Korynta, Marek Kalista. Rozhodčí: Niedermayer. ŽK: 1:0. Diváků: 60.

JISKRA: Londa – Bastl, L. Blažek, T. Blažek, Martin Kalista, Marek Kalista, Gengel, Cvrček, Korynta, Gengel, Sládek. Střídali Šmídl, Štefanisko, Kašpar.

Milan Sládek