Tachované jedou k dalšímu kolu divizní soutěže „odpočinutí", protože domácí zápas s Hořovickem byl v sobotu odložen pro nezpůsobilý terén. Mužstvo FK je tak „nabuzené" a z jihu Čech by rádo nějaké body.

Trenér Tachovanů Zdeněk Bečka odjede s kompletním kádrem, který čítá dvanáct jmen. Do Krumlova tak pojedou někteří hráči rezervy a popřípadě dorostenci. „Všichni hráči by měli být zdraví. Uvidíme ještě na pátečním tréninku, ale nikdo si nestěžoval," pravil ke stavu „kabiny" kouč, který v sobotu vzhledem ke stavu hrací plochy uvítal odložení zápasu s Hořovickem. „Trávník byl hodně podmáčený a pokud bychom museli nastoupit, tak bychom ho rychle obrátili a ten terén by určitě více vyhovoval soupeři. Proto jsem rád, že se zápas nehrál. Se středečním termínem nemám problém, stejně v tento den trénujeme, takže to pro nás není nic zvláštního," vrátil se ještě k minulé sobotě kouč.

V současné době se ale podle jeho slov soustředí na duel s Českým Krumlovem, kterého má prý „zmapovaného". „Krumlov jsem viděl osobně, je to hratelný soupeř o nic horší či lepší než Admira či Aritma Praha.  My se budeme snažit prosadit naší hrou. Jihočechům se více daří na hřištích soupeřů než doma, tak uvidíme. Potřebují ještě k záchraně tři body, ale já věřím, že je budou muset získat v dalších kolech, ne s námi," je optimistou Bečka.

Utkání v Českém Krumlově se hraje v sobotu od 17 hodin a řídí ho Klupák.