Fotbalisté Slavoje Chodové Plané vstoupili do soutěžního ročníku 1. B třídy jako farma TJ Chodský Újezd a od spolupráce si slibovali zkvalitnění svého kádru a klidné proplutí sezonou. Slavoj hrál ve velké pohodě a stal se podzimním mistrem. Cíl pohybovat se v klidných vodách na jaře byl stejný, ale nakonec z toho bylo první místo a postup do 1. A třídy. O úspěšné sezoně si Deník povídal s trenérem „Chodovky" Ladislavem Budayem.

Jaké byly plány před sezonou. Čekal jste, že soutěž vyhrajete a postoupíte?
Do sezony jsme vstupovali s předsevzetím, že se nebudeme na jaře bát o sestup jako v loni. Chtěli jsme hrát fotbal pro diváky a bavit se fotbalem. Myslím, že se nám to povedlo.

Jak byste hodnotil úroveň soutěže, kde hrálo pět týmů z Tachovska?
Soutěž byla v celku vyrovnaná, někteří fotbal moc hrát nechtěli, myslím kluby, které se zachraňovali. Jinak kluby z Tachovska hrály hezký fotbal. I Stříbro, které se zachraňovalo, hrálo dobrý fotbal, bohužel bez brankového efektu. Jinak si myslím, že letošní úroveň byla lepší než loňská.

Které utkání se vám vyloženě povedlo a naopak, na které byste nejraději zapomněl?
Nevedlo se nám hlavně s Tlumačovem, se kterým jsme nebodovali. Nejlepší zápasy byly asi s Tachovem B, velmi se nám vydařilo poslední utkání s rezervou Slavoje Koloveč.

Jak byste hodnotil spolupráci s Chodským Újezdem, kterému jste „byli farmou"?
Farma s Chodským Újezdem byly prospěšná pro oba kluby. V podzimní části jsme společně trénovali a v zápasech jsme si vyměňovali hráče. V jarní části vázla tréninková účast hráčů Chodského Újezdu, ale v zápasech to fungovalo dobře. Škoda, že naším postupem do I. A třídy zatím spolupráce končí. Všem hráčům Chodského Újezdu děkuji za spolupráci.

Celý rozhovor si můžete přečíst v pátečním vydání Tachovského deníku.