Seriál a později film Okresní přebor se stal velkým hitem. Ve čtvrtek dokonce vyšel nosič s tímto snímkem a právě proto se asi „filmaři" dali znovu do práce. S největší pravděpodobností se pro velký úspěch rozhodli natočit jeho pokračování. Jak jinak si vysvětlit nebývalý zájem „videokameramanů" o fotbalové zápasy na Tachovsku.

Na několika utkáních okresních soutěží byli k vidění „bývalí" fotbaloví rozhodčí, kteří chtěli před zahájením soutěží hlavu předsedy okresního fotbalového svazu a když se jim to nepovedlo, tak splnili své hrozby a oddílům odepřeli servis v podobě rozhodování zápasů.
Místo toho údajně  přijali v době svého volna funkci kameramanů, kteří sbírají materiály na další pokračování Okresního přeboru. Jak jinak si vysvětlit jejich „tajné" natáčení průběhu vybraných zápasů z aut  či z jiných skrýší.

Fotbalové oddíly by si měly dát pozor na tyto „vetřelce", přinejmenším na nich požadovat vstupné a hlavně si pohlídat při zveřejnění, ať už kdekoliv, svá „autorská práva". Finanční obnos z těchto práv by mohl totiž příjemně obohotatit jejich rozpočty.

Už dnes se mohou fotbaloví příznivci pravděpodobně těšit na další pokračování tolik sledovaného Okresního přeboru a podle nepodložených zpráv by se měl tento film jmenovat „Sarajevský puč a rozhodčí stávkokazi".  Přejme si, aby se práce „kameramanů", kteří si asi uvědomili svůj „úlet" a chtějí ho napravit, dařila a do kin se dostal další snímek, který zpopularizuje  fotbal v okrese.