Je dobojováno. Chybí jen sehrát barážová utkání o záchranu v přeboru. Až závěrečné kolo okresního přeboru II. třídy rozhodlo, že barážovou dvojici budou tvořit mužstva Kšic a Kladrub. Přímo sestupují týmy Kokašic a Záchlumí. Do 1. B třídy míří suverénní vítěz TJ Chodský Újezd. Z jeho kádru je také nejlepší střelec přeboru Josef Pešta, který dal 28 branek.

Poslední kolo vidělo 490 fotbalových příznivců. Největší návstěva přišla na páteční předehrávku Ch. Planá – Tachov B (150), nejméně pak do Kokašic (30). Padlo 46 gólů a střelecké hody viděli v Horní Jadruži (13 gólů) a v Maršových Chodech (9), kde to byl souboj domácího Bočka s rezervou Baníku. Kanonýr Hraničáře zaznamenal pět branek. Střelecky se prosadil také Petr Pikl z Chodského Újezdu, jenž dal čtyři branky a stal se druhým nejlepším kanonýrem soutěže. Hattrick zaznamenal stříbrský Pubrle. V kole bylo napomínáno 20 hráčů a dva byli po dvou žlutých kartách vyloučeni. Hříšníky jsou stříbrský J. Balogh a tachovský M. Vlček.

Kšičtí zajížděli k poslednímu zápasu do Lázní a aby se vyhnuli baráži, museli zvítězit. Domácí ale neponechali nic náhodě a beze zbytku naplnili úlohu papírového favorita. Kšice kontaktní branka vyburcovala, ale přišel kontr a bylo po nadějích. Tou poslední je pro Kšice baráž s TJ Kladruby. Lázně zakončily soutěž zaslouženou výhrou a patří jim sedmá příčka (4:1).

Jistý sestupující, S. Kokašice, se chtěl pod Krasíkovem rozloučit s přeborem lepším výsledkem, ale současný Bor byl nad jeho síly. Hosté šli do vedení zásluhou bratří Blažkových a když hned v úvodu druhého poločasu přidal třetí branku Jutka, bylo rozhodnuto (0:4).

V Záchlumí stříleli jen domácí, ale na výhru to nestačilo. Motor po mnoha letech opouští překvapivě přebor a také on toužil rozloučit se výhrou. Měl k tomu i blízko, ale pět minut před koncem si dal Koníček nešťastný vlastní branku a byla z toho s Planou jen dělba bodů (1:1).

Střelecké hody viděli příznivci v Horní Jadruži. Ještě před utkáním ale předseda OFS Tachov Václav Přibyl předal domácímu týmu pohár pro vítěze přeboru. Po třech minutách hry šel Chodský Újezd do vedení Suchým, ale v dalších minutách hosté ze Sulislavi promarnili tři příležitosti k vyrovnání. Lídr pak hosty „ztrestal“, když si s chutí zastřílel. Blýskl se P. Pikl, který dal čtyři branky (9:4).

Damnovští, jak je to u nich na domácím hřišti zvykem, na svého soupeře vlítli a vedli 2:0. Pak si vybrali „oddechový čas“ a Lom dvěma slepenými góly srovnal. Poločasovou bouřku v kabině Damnova trochu zmírnil Marek, který poslal domácí ještě před přestávkou do vedení. V dalším průběhu už se střelecky prosadili jen Damnovští a vysoko vyhráli (6:2).

V páteční předehrávce musel Slavoj zvítězit, pokud si chtěl udržet šanci na přímou záchranu. Před největší návštěvou kola si Chodovka s rezervou Tachova poradila, i když definitivní rozhodnutí přišlo v posledních deseti minutách. Hosté od 70. minuty dohrávali bez vyloučeného M. Vlčka (4:1).

Brankovou „přetahovanou“ viděli fotbaloví fanoušci v Maršovkách. Hlavní role v něm patřily domácímu Bočkovi a stříbrskému Pubrlemu. Střelecké představení začal už ve třetí minutě Pubrle z Baníku, ale kanonýr Boček o šest minut později kontroval. Hraničář ale tahal v prvním poločasu za kratší konec a o přestávce měl dvoubrankové manko. Po změně stran pokračovali oba zmínění hráči ve střelecké exhibici. Pubrle zkompletoval hattrick, ovšem navrch měl Boček, jenž přidal další čtyři branky. Jeho zásluhou také Hraničář nakonec Baník přestřílel (5:4).

Fakta k jednotlivým zápasům a ohlasy najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.