Fotbalisty FK Tachov čeká v sobotu zápas v Čížové. Po domácí remíze s Benešovem (2:2) se tak vydá poprvé na jaře za svým soupeřem a podle posledních zpráv z jihu Čech se utkání odehraje na přírodním trávníku.

„Vzhledem k počasí, které u nás panuje, jsme ani moc nečekali, že se utkání může hrát na přírodní trávě, ale opak je pravdou. Pokud prý nepřijde nějaká dramatická změna počasí, tak je prý trávník v dobrém  stavu," konstatoval sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.

Tachované k zápasu odcestují už bez Kašeho, který  v týdnu odletěl pracovně na delší čas do Kanady. „Z absencí to není všechno. Zranění gólmana Bobčíka je nepříjemné, jde o bolestivé vyvrtnutí ramene. Do branky budou připraveni Honza Pták a mladý Landrgott. Problémy se zády měl v týdnu Mančál, ale věřím, že do zápasu bude připravený. Až na zmiňované dva hráče bychom  tak měli být kompletní," pravil ke kádru jeden z asistentů a trenér gólmanů v jedné osobě Vladimír Pintíř. Podle jeho slov se mužstvo připravovalo poctivě na zápas a nepřipouštělo si, že by se nehrálo, i když se všeobecně ví, že Čížová nedisponuje s hřištěm s umělou trávou.

 „Odložení zápasu by byla pro nás dost velká komplikace. Náhradní termín je pro odložené zápasy většinou v týdnu a cestovat za soupeřem pracovní den a ještě dost daleko by nebylo dobré," je asistent trenéra rád, že se utkání odehraje v řádném termínu.

„Jsme si vědomi kvalit soupeře, ale věřím, že se popereme v dobrém slova smyslu o co nejlepší výsledek, vyvarujeme se chyb v obranné činnosti a  prosadíme v koncovce. Případný bodový zisk by pro nás byl satisfakcí za domácí ztrátu," je optimistou Pintíř.

Utkání má výkop v sobotu v 15.00 hodin a rozhoduje ho Kubr.