Deváté místo a zisk čtyřiceti bodů, taková byla bilance divizního FK Tachov v právě skončené sezoně. Nejdůležitější informací pro příznivce FK je, i přes některé zprávy z dřívější doby, že v Tachově se bude hrát divizní soutěž i v nadcházejícím mistrovském ročníku. Do něho však jdou Tachované se změnami v organizaci klubu i v hráčském kádru.

Ve vedení klubu „zmizela" funkce sportovního ředitele, ovšem Petr Móži, který tento post zastával, bude nadále pracovat takřka se stejnou náplní práce jako sekretář. Po dlouholetém působení ve funkci sekretáře skončil kvůli pracovním povinnostem Rostislav Vachálek. Jeho agendu tak přebírá právě Petr Móži. „Ano je to tak. Rosťa přislíbil pomoc, ale jeho hlavní náplní teď už není fotbal," potvrdil jednu ze zásadních změn Móži, který Deníku prozradil další změny.

 „Novým postem v klubu je šéftrenér mládeže, který bude mít na starosti všechna družstva mládeže a za tento úsek bude zodpovídat Jaroslav Pták, který měl vést i první družstvo v divizi. Nakonec vedení klubu v čele s prezidentem Petrem Morgensteinem celou situaci přehodnotilo a se Zdeňkem Bečkou, kterému skončila v červnu smlouva, ji prodloužilo," vyvrátil definitivně jakékoliv spekulace kolem osoby trenéra a potvrdil spolu se stávajícím realizačním týmem jeho angažmá sekretář. Ten v současné době usilovně pracuje na posílení kádru prvního týmu a příznivci si mohou už teď  těšit na kvalitní posily. „Vedení klubu využilo volných hráčů Chrástu a začalo jednat.

 „Přichází k nám Jaroslav Kovařík, Jaroslav Sadílek, Ondřej Stružka a David Král. Jde o kvalitní a zkušené hráče. Jelikož nikdo z kluků stávajícího kádru neprojevil zájem odejít, neměli bychom hrát jen o záchranu. Naopak, z takto posíleným kádrem a kvalitním trenérem hrát o nejvyšší příčky," podotkl sekretář. „Chceme ještě posílit na postu gólmana, ovšem jméno na mě zatím nechtějte," dodal Móži.

Trenér Bečka  by měl mít k dispozici všechny hráče v přípravě, která začíná 8. července.