Fotbalisté divizního FK Tachov udělali svým příznivcům na úvod jarní části soutěže. Sérii tří výher završili v sobotním utkání na Městském stadionu v Tachově, když porazili brankami Habarta a Kovaříka Milevsko 2:0. K průběhu utkání tak měli co říct trenér FK Zdeněk Slowik a oba autoři branek.
Milevsko přijelo do Tachova s obrannou taktikou a bylo otázkou zda se domácím podaří vstřelit úvodní branku a „otevřít" tak obraný blok soupeře. Trenér Slowik celý týden „zpracovával" své svěřence aby šli do zápasu s velkou pokorou, jelikož po dvou výhrách, které se vzhledem ke kvalitě soupeřů moc nečekaly (Benešov 2:0, Č. Krumlov 1:0) už hodně příznivců vidělo souboj se zachraňujícím Milevskem jako jasnou výhru. Jeho slova o náročnosti tohoto duelu se vyplnila, i když borci z jihu Čech mohli odjet při lepším proměňování šancí hráčů FK s větší prohrou.

„Kluci začali hodně vlažně, profesorsky. Míč šel z nohy na nohu, ale vše bylo takřka bez pohybu, za chůze. Takhle jsem si to vůbec nepředstavoval. Moc se toho nezměnilo ani po vedoucí brance Tomáše Habarta. Hráči si snad mysleli, že se soupeř porazí sám," neskrýval zklamání z úvodu zápasu a prakticky celého poločasu tachovský kouč. Ve 20. minutě dal gól na 1:0 Habart a i když měli domácí ještě další příležitosti, stav se neměnil a to ani po třech slibných akcích soupeře z Milevska.

„V kabině jsem musel o přestávce hráčům připomenout, jak jsme chtěli a hlavně chceme v druhém poločasu hrát. „Kluci pak předvedli to, co jsem od nich a nejen já, očekával. Soupeře doslova „převálcovali", i když tomu výsledek nenapovídá. Byli jasně lepším týmem a jejich herní projev snesl ty nejpřísnější parametry. Jediný co jim mohu vytknout, je neproměnění některých tutovek. Jinak si cením další nuly vzadu a a hlavně výhry. Hráčům patří za předvedený výkon hlavně v druhém poločasu poděkování," dodal k utkání Slowik.

Autorem vedoucí branky Tachova byl Habart, jehož úvod jara zastihl v dobré formě. Svůj výkon také tentokrát podtrhl gólovou trefou. „Přišel centr z levé strany na zadní tyč, já jsem se tam včas dostal a napálil míč z voleje, který se ještě od hráče hostů odrazil do sítě," popsal svoji trefu Tomáš, který vyvrátil domněnky, že v úvodu zápasu svého soupeře podcenili.

„Tak to určitě ne. Chyba ale byla, že jsme se přizpůsobili jejich stylu a míče zbytečně nakopávali, místo abychom hráli kombinačně po zemi," viděl důvod špatného vstupu do utkání krajní záložník, který jako v minulém utkání dělal starosti obraně soupeře. „Musím říct, že se mě hraje v pohodě. Hodně vám pomůže, že se daří celému mužstvu a když dám ještě branku, tak je to o to lepší. Člověk si více věří. Budu rád, když nám to vydrží co nejdéle," přeje si Habart.

Jaroslav Kovařík se po operaci kolena pomalu dostává do herní pohody. Jako střídající hráč se dokázal prosadit a potvrdil tak, že ze své pověsti kanonýra nic neztratil. „Kluci to tam prokombinovali, Jarda Sadílek mě to dal za obranu a já ve skluzu trefil branku," přiblížil branku Kovařík, který se cítí stále lépe. „Prakticky naplno trénuji dva týdny, je to stále lepší a když se ještě podaří vstřelit branku, jako proti Milevsku, tak je to ještě lepší. Nám se teď jako mužstvu daří a tomu odpovídá i pohoda, která v Tachově panuje. Myslím si, že se budeme ještě zlepšovat a potvrdíme to v Písku. Ten nás opravdu prověří a hlavně výsledek ukáže, jestli máme ještě na špici tabulky," poznamenal Kovařík.