Poslední přípravný zápas před vstupem do ligové soutěže Tachovu výsledkově vyšel. Na domácím trávníku porazil SK Klatovy 2:0 dvěma brankami Hrdličky.

Trenér Stanislav Purkart, jenž překvapivě převzal tým v minulém týdnu po odvolaném trenéru Zdeňku Michálkovi, byl s výkonem tachovského mužstva spokojený.

„Chtěli jsme utkání odehrát vzadu s nulou a to se povedlo. V prvním poločasu se nám dařilo více, soupeře jsme do žádné šance nepustili. Po přestávce, kdy jsme prostřídali, už tam byla nějaká okénka. S předvedeným výkonem jsem celkově spokojený, samozřejmě je ale stále co zlepšovat," řekl k utkání Stanislav Purkart, nový kouč FK Tachov, který má bohaté zkušenosti z ČFL ze svého působení v Domažlicích.
Sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži postrádal větší sehranost.

„Je stále patrné, že noví hráči jsou u nás ještě malou dobu a aby si to sedlo potřebujeme více času. Hráli jsme také bez zraněných F. Dvořáka a L. Tušla, kteří nastupovali v základu. Klukům by mělo pomoct, že poslední přípravný zápas proti kvalitnímu soupeři zvládli. Mistrovské zápasy ale budou ještě o vyšší kvalitě soupeřů," konstatoval Móži.

Lepší první poločas viděl i zkušený obránce Martin Knakal, který odehrál celý zápas. „Do přestávky jsme soupeře do ničeho nepustili, v druhém poločasu už byly v naší hře okénka. Celkově zápas splnil svůj účel a věřím, že s Dvořkou (Dvořák) a Tušlíkem (Tušl) budeme ještě silnější," zhodnotil stručně generálku na ligu Knakal.