Domácí prohra s Kolínem poslala nováčka z Tachova definitivně do spodní části tabulky. Zisk devatenácti bodů mu v současné době zaručuje sedmnáctou příčku. Tachovany v příštím kole čeká utkání na Žižkově a v posledním duelu podzimu přivítají sedmé Jirny.

Jediná branka utkání padla ve 20. minutě a vsítil ji po zaváhání domácího Staňka kolínský Brunclík. Tachované se snažili o vyrovnání, ale jejich snaha ztroskotávala na pozorné obraně Kolína. Hosté hrozili ve zbytku zápasu z rychlých kontrů a šance domácích alespoň na nerozhodný výsledek držel brankář Houdek. Pro hosty byly hrozbou dlouhé auty Knakala, ale jeho spoluhráči nedokázali dotlačit míč do sítě.

„Nedokážeme se prosadit v útoku. Nedáváme branky. To je v současné době náš problém. Už druhý zápas jsme nedali ani branku a pokud chcete alespoň doma vyhrávat tak musíte nejméně jednu dát," neskrýval velké zklamání z porážky kapitán domácích Martin Knakal. „Tahle domácí ztráta je pro nás už hodně špatná. Myslel jsem, že bychom to mohli alespoň doma ukopat, ale něco nám chybí. Čekají nás poslední dva zápasy a oba budou hodně náročné. Z tohoto pohledu je prohra s Kolínem hodně citelná," poznamenal Knakal.

Na jedné straně smutek a zklamání, na druhé obrovská radost v táboře Kolína.

Ohlasy kolínského trenéra Staňka a domácího Purkarta najdete v úterním vydání Tachovského deníku.