Páté jarní kolo svedlo dohromady domácí Konstantinovy Lázně a Bezdružice. Jiskra, která byla před derby pasována do role favorita, zápas nezvládla a po prohře 2:0 rozesmutněla svojí početnou oranžovou enklávu.

Hosté přijeli do Lázní plni odhodlání a netajili se tím, že chtějí tři body. Začátek utkání tomu také nasvědčoval. Jiskra získala územní převahu, ale všechny její akce končily na dobře organizované domácí obraně. A takhle by se dal charakterizovat celý zápas. V 15. minutě zahrávali hosté roh, ale odražený míč poslal Martin Kalista gólmanovi do náručí. Nejblíže brance byla Jiskra v 25. minutě, kdy po zaváhání Hampapy vybojoval míč M. Sládek, ale jeho střelu z úhlu stačila domácí obrana zblokovat. Tato akce byla asi jediná, kterou domácí hostům povolili.

Ti dobře bránili a asi čekali až jim soupeř pomůže. To se také stalo. Ve 40. minutě poslal centr z pravé strany Hof〜fmann a míč si do vlastní branky srazil Marek Kalista. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro domácí. Po změně stran se obraz hry příliš nelišil od první půle. Jiskra měla častěji míč na svých kopačkách, ale domácí hráli chytře. Nepouštěli Bezdružice do vápna a všechny centry, které tam směřovaly si v pohodě sbíral domácí gólman Sedlecký. Ten v 65. minutě musel zasahovat při akci Gengela, který na hranici šestnáctky volil místo střely přihrávku na Komárka, tomu ale chyběl krůček.

Taktická defenzivní hra domácích na Bezdružice platila. Hosté se nemohli přes „lázeňský beton“ prosadit a museli si dávat pozor na jejich brejky. Po jednom z nich zahrávali v 70. minutě roh. Na ten si k zadní tyči naběhl Vrána a ranou z voleje poslal míč přes celou branku k tyči - 2:0. Potom už začala hrát Jiskra vabank. Zkoušela to všemi způsoby, ale kýžený efekt nepřišel. Tato hra vyhovovala domácím, kteří mohli po akci Hoffmanna v 85. minutě pečetit svoji výhru, ale ten místo střely volil přihrávku, která neměla adresáta.