Komplikace: Viktoria jen remizovala se Slováckem

Plzeň – Fotbalisté Viktorie se čím dál víc komplikují cestu za titulem. Ve 28. kole doma jen remizovali se Slováckem 1:1 a ve zbývajících dvou kolech, doma s Teplicemi nebo venku s Duklou, potřebují nutně jednou vyhrát.

12.5.2018

FC Viktoria Plzeň x 1 FC SlováckoFoto: Deník / Zdeněk VAIZ

Slovácko vedlo brankou Kubaly ze 70. minuty, domácím zachránil alespoň remízu v 78. minutě Chorý.

Viktoria nastoupila bez čtyř obránců – vykartovaných Hubníka a Havla a zraněných Hejdy a Limberského. Do sestavy se tak vrátil po pěti zápasech stoper Hájek a post pravého obránce zaujal záložník Petržela.
Komplikace se složením obrany pokračovaly i v utkání se Slováckem – už po jedenácti minutách hry se zranil Hájek, odstoupil ze hry a nahradil ho další záložník Živulič.

Viktoria si vynutila v úvodu tlak a v deváté minutě si vytvořila první velkou šanci – Kovařík v těžké pozic stačil poslat centr před branku, kde střílel zblízka z voleje Krmenčík. Obránce hostí Krejčí stačil v poslední chvíli jeho střelu zblokovat a balon skončil nad břevnem.

Krmenčík spálil v 19. minutě obrovskou šanci – propadl k němu míč po centru Kovaříka, ale osamocený plzeňský forvard dva metry před brankou napálil míč nad břevno.

Viktoria dostala hosty pod tlak, další velkou šanci měl Hořava – po centru z rohového kopu ale hlavičkoval těsně vedle levé tyče branky Slovácka.

Viktoria zahájila náporem i druhý poločas. Ve 49. minutě trefil Hořava bombou tyč, odražený míč se dostal k Zemanovi, který pálil vedle. Vzápětí hlavičkoval zblízka Krmenčík jen do náruče gólmana Slovácka.
Trenér Plzně Pavel Vrba sáhl k prvnímu střídání - ze hřiště stáhl Čermáka, kterého nahradil Chorý.
„Remízu nechceme,“ skandoval plzeňský kotel za brankou Matúše Kozáčika.

Minuty ubíhaly a kýžený gól, který by Viktorii výrazně přiblížil k titulu, nepřicházel.

Naopak. Do té doby bezzubé Slovácko vstřelilo gól po obrovské minele brankáře Kozáčika, který rozehrál míč na nohy hostujícího Kubaly a ten snadno překonal plzeňského gólmana – 0:1.
Plzeň se vrhla do útoku a v 78. minutě se dočkala – ve skrumáži před brankou se prosadil u tyče Chorý a překonal Heču – 1:1.

Tlak Viktorie byl drtivý, jenže Heča v brance čaroval – zázračně chytil bombu Kopice i následnou ránu Chorého zblízka.
V samotném závěru mohl rozhodnout zápas domácí Krmenčík - po dlouhém Kozáčikově výkopu se ocitl sám před Hečou, jenže obrovskou šanci spálil a vysoko přestřelil.

Hlasy po utkání Viktoria Plzeň – Slovácko

Pavel Vrba (trenér Plzně): „Byl to náš nejlepší domácí výkon na jaře. Bohužel jsme zklamali ve finální fázi a navíc jsme soupeři darovali gól. To rozhodlo o tom, že zápas skončil nerozhodně 1:1. Měli jsme problémy se složením obrany a vsadili jsme na hráče, kteří dlouho nehráli nebo do zápasu nenastoupili na svých postech. Zápas ale zvládli velice dobře, například Živulič odehrál skvělém utkání. Před zápasem jsme jasně věděli, že musíme uhrát do konce soutěže uhrát čtyři body. Chtěli jsme proti Slovácku bodovat naplno, ale máme jen jeden bod. Abychom získali titul, musíme jeden ze dvou zbývajících utkání vyhrát. Pokud budeme hrát jako proti Slovácku, věřím, že to dokážeme. “

Michal Kordula (trenér Slovácka): „Musím říct, že my jsme fotbal nehráli. Spíš jsme byli zakopaní v zákopech jako vojáci u Stalingradu. Plzeň na nás ležela šíleným způsobem. Kluci to odmakali na dřeň, pro naše mladé hráče jsou tyto zápasy výbornou školou. Máme bod, ale je uhraný se strašlivě velkou klikou. Výkon brankáře Heči? Je zbytečné ho hodnotit. Milan byl nejlepší hráč v našem dresu, možná i na hřišti. Díky němu a stoperské dvojici odjíždíme s bodem. Chtěli jsme prověřit defenzivu Plzně, která měla problémy se sestavením obrany, ale nešlo to. Máme spoustu mladých hráčů, bylo by naivní si myslet, že Plzeň přejedeme. Má kvalitu, hrála s enormním nasazením. Nasadila tři útočníky, bylo to pro nás složité. Plzeň nás přejela, ztratila dva body.“

Tomáš Chorý (autor vyrovnávací branky Viktorie): „V první řadě bych chtěl vyzdvihnout týmový výkon. I když jsme inkasovali, ukázali jsme charakter a brzy alespoň vyrovnali na 1:1. Celý zápas nebyl vůbec špatný, šancí jsme měli spoustu. Vzadu ale Slovácko potrestalo naší jedinou chybu a je velká škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Měli jsme obrovské šance, jenže v koncovce nám chybělo štěstí, které se přiklonilo na stranu soupeře.“

Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 1:1 (0:0).

Branky: 78. Chorý – 70. Kubala. Rozhodčí: Příhoda – K. Hájek, Flimmel. ŽK: Zeman – Reinberk, Navrátil, Janošek, Břečka. Diváci: 10 108.

Viktoria: Kozáčik – Petržela (74. Bakoš), Řezník, Hájek, J. Kovařík – Hořava, Hrošovský – Zeman, Čermák (54. Chorý), Kopic – Krmenčík. Trenér: Vrba.
Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí, Reinberk – Janošek – Navrátil (76. Šimko), Sadílek, Machalík (57. Hofmann), Petr (83. Vasiljev) – Kubala. Trenér: Kordula.

Autor: Václav Vacek

12.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb zedníci,montéři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 45. Poznámka: Místo výkonu práce zaměstnance: Plzeňský kraj., nechoďte prosím na uvedenou adresu -jedná se o ubytovnu,, Způsob prvního kontaktu zájemce o volné pracovní místo se zaměstnavatelem: e-mailem nebo telefonicky Po-Pá: 9:00 - 14:00 hod. , ubytování, jízdní výhody. Pracoviště: Bitcodes s.r.o.(plzeňský kraj), Ctibořská, č.p. 270, 347 01 Tachov 1. Informace: Daria Filimonova, +420 775 567 222. Výroba - Výroba Strojírenští technici 15 000 Kč Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování Obsluha strojů na balení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce Na Vinici 1334,Stříbro, osobní kontakt po předešlé tel. domluvě, vhodnější pro ženy, možno i OZP, výhledově 3 směny, možno i na zkrácený úvazek, výhody : prémie,dovolená navíc,stravenky, možno i pro občany EU. Pracoviště: Vlková partners s.r.o., Tř. 5. května, č.p. 714, 349 01 Stříbro. Informace: Gabriela Lehocká, +420 374 622 763. Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 30 500 Kč Mistři a příbuzní pracovníci ve výrobě (kromě hutní výroby a slévárenství) Mistr/mistrová ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 30500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Nová Hospoda 16, 348 02 Bor , Náplň práce: Zajišťuje plnění úkolů výroby na základě výrobných zakázek, dbá na dodržování bezpečnosti práce a požární ochrany, určuje složení personálu na směně a rozděluje práci, dbá na důsledné zadávání výroby do systému, sleduje a zapisuje parametry strojů v určených cyklech, organizuje činnost manipulantů na své směně, zodpovídá za dodržení výrobní dokumentace (pracovní návody, kusovníky, kontrolní plány a další závazné podklady), Autobusové spojení zdarma, podnikové stravování, 25 dní dovolené, 13. mzda.. Pracoviště: Ideal automotive bor, s.r.o., 348 02 Bor u Tachova. Informace: Kamila Aubrechtová, +420 374 213 171. Výroba - Výroba Obsluha strojů 22 800 Kč Obsluha strojů na výrobu potravin a příbuzných výrobků Obsluha strojů na výrobu potravin a příbuzných výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22800 kč, mzda max. 33500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: místo výkonu práce tachov, Plzeň sever, převážně ve firmách LSG Sky Chefs Czechia spol. s.r.o.Nová Hospoda č.p. 22,348 02 Bor u Tachova ,Rina Europe s.r.o.,Myslinka č.p. 58, 330 23 Nýřany, nechoďte prosím na uvedenou adresu, osobní kontakt na adrese Plzeň,Koterovská 73 od 9.00-16.00 hod.,, kompletace potravinových balíčků do letadel, nepřetržitý provoz,3 směny, spolehlivost, pečlivost, kladný vztah k úpravě a přípravě pokrmů, zajištěné ubytování, doprava. Pracoviště: Work pro a.s.(prac.lsg sky chefs czechia s.r.o.), 348 02 Bor u Tachova. Informace: Plamen Petkov, +420 703 188 990.

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

Tachovští nohejbalisté zhodnotili uplynulou sezonu

Tachov – Stejně jako v loňském roce, tak i letos se v superfinále okresní soutěže Tachov OPEN 2018 družstev, rozhodovalo o vítězi mezi Sportovním klubem policie Tachov a SKP Planá.

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.

-

Souboj o třetí místo dopadl lépe pro Bor

Tachovsko – Jedním z největších taháků osmého kola Tanet okresního přeboru mužů byl souboj Lomu a Černošína o třetí místo v celkové tabulce.

-

Chodský Újezd byl doma proti Mrákovu úspěšný

Chodský Újezd – Osmé kolo 1.B třídy přineslo další z mnoha mezi okresních utkání. Tentokrát proti sobě nastoupil Chodský Újezd a Mrákov.