Koncert na Slovácku dirigoval Kopic

Plzeň – To je jízda! Fotbalisté Viktorie vyhráli v sobotu na hřišti Slovácka jednoznačně 4:1 a připsali si tak už čtrnácté vítězství ve čtrnácti podzimních kolech.

18.11.2017

Slovácko - Plzeň (Slovácko v bílém) Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Skvělý výkon podal reprezentant Jan Kopic, který vstřelil dva góly a byl i u zbývajících dvou branek svého týmu.
Viktoria nastoupila na Slovácku překvapivě bez Michaela Krmenčíka, kterého vyřadilo zranění kotníku.

Slovácko začalo stejně jako před osmi dny v pohárovém utkání v Plzni proti favoritu sebevědomě a aktivně.
První šanci ale měla už ve čtvrté minutě Viktoria – Daniel Kolář si naběhl na přesný centr Milana Petržely, ale ve vyložené pozici mířil hlavou nad břevno.

Ve 12. minutě se dostali do šance i domácí - nebezpečně vypálil Navrátil, jenže Matús Kozáčik si s ošemetnou střelou nadvakrát poradil.

O pět minut později se prosadili hosté – Petrželův centr do šestnáctky prodloužil Lukáš Hejda zády k bráně hlavou na zadní tyč, kde úplně volný Jan Kopic střelou levačkou z voleje pod břevno překonal Heču – 0:1.

Plzeň kontrolovala hru a měla i další šance. Stoprocentní příležitost spálil Marek Bakoš, kterému ideálně přihrál David Limberský - slovenský útočník ale sám před gólmanem Slovácka mířil vedle.

Suverénní lídr české ligy se dočkal ještě do přestávky druhé branky. Obránce Daníček stáhl před brankou Jana Kopice a Plzeň kopala penaltu. Kolářovu střelu Heča vyrazil, stejně jako dorážku Hrošovského, k odraženému míči se střemhlav vrhl Radim Řezník a z brankové čáry dopravil na zemi míč hlavou do sítě – 0:2. Kuriózní gól!

Ve druhém poločase Plzeň jednoznačně dominovala. A přišly i další góly.

V 50. minutě už Viktoria vedla o tři branky. Jan Kopic zahrával přímý kop před branku, kde ho do sítě uklidil pohotově Lukáš Hejda - 0:3.

V 71. minutě udeřila Viktoria počtvrté – Milan Petržela posunul dopředu Radima Řezníka, který centroval na zadní tyč, kde osamocený Jan Kopic trefil míč stehnem a poslal ho do branky – 0:4.

V 74. minutě se kvůli výpadku elektřiny ponořil celý stadion a v utkání se pokračovalo po jedenácti minutách.
V zbytku utkání se hrál otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. V poslední minutě se trefili i domácí, když Reinberk prudkou střelou z hranice šestnáctky překonal Matúše Kozáčika a sebral mu tak zápas číslo 101 v české lize s čistým kontem.

„Obě mužstva sázela v zápase spíše na ofenzivu, hrála aktivně a pro diváky to bylo zajímavé utkání. Samozřejmě chápu, že domácí jsou zklamaní, protože prohráli, ale my jsme byli v útočné fázi přesnější a efektivnější a vezeme si do Plzně podle mého názoru úžasný výsledek,“ pochválil svůj tým po výhře na Slovácku trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

„Domácí měli v úvodu zápasu dvě dobré příležitosti, z kterých mohli vstřelit gól, naštěstí se tak nestalo. První gól jsme naopak dali my a za naši aktivitu jsme pak byli odměněni i dalšími brankami. Jsem, rád, že jsme utkání takto zvládli, protože to nebylo vůbec jednoduché. V utkání jsme nastoupili ve zcela jiné sestavě než v pohárovém zápase před osmi dny a ta kvalita byla výrazně lepší než v utkání v Plzni,“ zdůraznil kouč Viktorie, který si výhry cení o to více, že mužstvo jí dosáhlo i bez zraněného nejlepšího střelce Michaela Krmenčíka.

„Jsem rád, že mužstvo ukázalo, že to není jen jednom hráči, ale že to je tým, který nezastaví zranění jednoho nebo dvou hráčů. Je to pro mě příjemné zjištění, že si s takovou situací dokázalo poradit,“ dodal trenér Pavel Vrba.

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 1:4 (0:2).

Branky: 90. Reinberk – 17. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda, 71. Kopic. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Myška. ŽK: Kubala, Navrátil – Kopic, Limberský. Diváci: 4302.

Slovácko: Heča – Juroška, Šumulikoski, Šimko, Reinberk – Sadílek (59. Hellebrand) – Navrátil,
V. Daníček, Havlík (46. Machalík), Petr – Zajíc (89. Kubala). Trenér: Michal Kordula.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, D. Kolář, Kopic (90+5. Pilař) – Bakoš (69. Řezníček). Trenér: Pavel Vrba.

Autor: Václav Vacek

18.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 140 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 140 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce Oldřichov, 140kč /hod.,oprávnění na VZV výhodou + praxe,vhodnější pro muže. Pracoviště: Koma tachov s.r.o., 347 01 Tachov 1. Informace: Pavel Žalud, +420 374 616 035.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 33 930 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: náměstí Svobody 59, 348 15 Planá, Doba určitá., Možné příplatky, stravování, ubytování , Bližší informace: Mgr. Luboš Beran, tel.: 374 630 420, 777 154 029, e-mail: lubos.beran@zs-plana.cz. Pracoviště: Základní škola planá, náměstí svobody 59, okres tachov, příspěvková organizace, náměstí Svobody, č.p. 59, 348 15 Planá u Mariánských Lázní. Informace: Luboš Beran, +420 777 154 029.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 26 900 Kč

Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 26900 kč, mzda max. 37670 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Domov seniorů PANORAMA, U Penzionu 1711, 347 01 Tachov. , Požadované vzdělání v souladu se zákonem č. 96/2004 Sb. o nelékařských zdravotnických povoláních, bezúhonnost, platné osvědčení, základní znalost práce na PC.. Pracoviště: Centrum sociálních služeb tachov,příspěvková organizace, Americká, č.p. 242, 347 01 Tachov 1. Informace: Blanka Smolová, +420 374 732 913.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 200 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: místo výkonu práce Oldřichov 73, 347 01 Tachov (ve firmě INOTECH ČR, spol. s r.o.), kontakt, Andriy Babov, tel: 774415490,, email: info@e-spark.cz, kontakt po tel. nebo e mailem , osobní kontakt každé utery v týdnu od 9-30 do 10-30.. Pracoviště: E - spark, s.r.o.(oldřichov), 347 01 Tachov 1. Informace: Andriy Babov, +420 774 415 490.

Dva tituly do Tachova

20. Mistrovství světa v koulení pivních sudů bylo zajímavé až do poslední chvíle. Domácím nakonec vítězství těsně uniklo.
25

Mistrovství světa v koulení pivních sudů bude tento víkend

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Mladý motorkář překročil nejvyšší povolenou rychlost

Čečkovice – Během úterního odpoledne byl v obci Čečkovice zastaven policejní hlídkou dvacetiletý řidič motocyklu. Důvodem bylo spáchání dopravního přestupku, a to když při jízdě řidič překročil nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem v obci.