Dvě stovky fotbalových příznivců se přišly podívat na divizní zápas FK Tachov – Hvězda Cheb. Domácí fanoušci odcházeli spokojeni, jejich tým zvítězil 5:1.

Tachované šli rychle do dvoubrankového vedení, ale pak polevili a Hvězdě patřil závěr poločasu. Podařilo se ji i snížit a v této fázi utkání se několikrát zvedl z lavičky domácích trenér Zdeněk Michálek a byl hodně slyšet. „Ten dvacetiminutový výpadek, kdy kluci kazili přihrávky a sami umožnili soupeři snížit, byl zbytečný. V kabině jsme si to ale vyříkali a druhý poločas byl už zcela v naší režii. Měli jsme ještě další tři stoprocentní příležitosti, které jsme neproměnili," řekl k utkání jinak spokojený trenér Michálek.

Po brzké vedoucí brance Dvořáka se chvíli po té prosadil kanonýr Jaroslav Kovařík, který byl opět ve správný čas na správném místě a míč od břevna s přehledem uklidil do sítě. Po přestávce potvrdil roli „zabijáka" a dvěma přesnými střelami si na své konto připsal hattrick. „Nepočítám je, nemám je spočítané, ale nějaký jsem dal," pravil kanonýr, jenž přiznal, že nevydařené utkání s Chebem z minulé sezony v hlavě měl.

„To si pamatujete, protože jsme se nedokázali prosadit. Tentokrát to bylo jiné, ale podle mého jsme pak zbytečně polevili a soupeř se dostal do hry. Druhý poločas už to bylo jen o nás, kolik dáme branek," poznamenal střelec tří branek. „Na tréninku se hodně věnujeme střelbě a trenér nám neustále připomíná, abychom hodně stříleli. Myslím, že jsme některé situace mohli vyřešit lépe a už kvůli příznivcům ještě nějakou branku přidat," dodal k utkání Kovařík.