Zkušený Jaroslav Kovařík do zimní přípravy v Tachově zatím nenastoupil, přibrzdilo jej zranění kolena a následná operace. V současné době obávaný kanonýr rehabilituje.

Nový trenér FK Tachov Zdeněk Slowik se tak musel spokojit s tím, že Kovařík se přišel „podívat" na trénink o berlích. „Samozřejmě bych byl raději v přípravě, ale musím být trpělivý," má jasno Jaroslav Kovařík, který měl po zranění velké obavy. „Byla to smůla. Na posledním tréninku prakticky v jho závěru jsem vystřelil, dostal jsem se do kontaktu s hráčem a odneslo to koleno. Vůbec to nevypadalo dobře, nemohl jsem později došlápnout na nohu, měl jsem strach, že je to vážnější," nastínil obavy zkušený borec. Vyšetření u specialisty odhalilo jen poškození menisku.

„Je to moje první vážnější zranění, jinak jsem až na nějaké výrony nic neměl. V lednu jsem podstoupil operaci při které mě byl meniskus odstraněn. Jinak mám podle doktora koleno v pořádku," měl nakonec radost obávaný střelec, který měl strach se zranění vazů. „Hodně mě pomohl Zdeněk Bečka, který mě zajistil vše potřebné, abych se mohl co nejdříve vrátit na trávník," děkoval bývalému trenérovi FK Tachov Kovařík. Poctivě rehabilituje a dělá vše pro brzký návrat na trávník.

„Chtěl bych být se spoluhráči co nejdříve, ale nesmím nic uspěchat. Fyzická kondice mě nedělala nikdy problémy a věřím, že manko doženu co nejdříve. Úvodní utkání s Benešovem bych rád stihl," přeje si Kovařík.