Po jednozápasovém trestu se do sestavy vrátil stoper Lukáš Hejda.

Zpočátku měla více ze hry Viktoria – Procházkova technická střela ze 2. minuty těsně minula levou tyčku Hečovy branky. Plzeň častěji držela míč, ale do další vážné šance se dostala až ve 22. minutě, kdy Kovaříkův centr nasměroval Kopic z hranice malého vápna do boční sítě. O dvě minuty později

se do pokutového území vřítil Kovařík, který namísto střely volil přihrávku na obsazeného Hořavu. Ve 29. minutě Hejda dopravil míč za záda Heči, ale rozhodčí odpískal Řezníkův faul. Opakované záběry ovšem ukázaly, že fauloval sparťanský obránce. Přesně po půl hodině hry vzbudila vášně situace na druhé straně. Limberský zastavil pronikajícího Sáčka, ale plzeňský bek nejprve trefil míč a stihl to i před pokutovým územím.

Poté byla nebezpečnější Sparta – Kangu z úhlu vychytal Hruška a ve 33. minutě ostrý centr z pravé strany nasměroval Hložek hlavou mimo tyče.

Závěr prvního poločasu opět patřil Viktorii. Jenže ve 42. minutě Řezníkův přízemní centr z pravé strany od brankové čáry lapil Heča.

Po pár vteřinách druhé pětačtyřicetiminutovky vyrobil kolosální minelu sparťanský stoper Lischka, jehož malou domů vystihl Krmenčík a sám před Hečou nezaváhal – 1:0.

Hosté zvýšili obrátky – Plavšičův centr vyboxoval Hruška, další velkou gólovou šanci si hosté nevytvořili. Viktoria hrozila z brejků a po jednom z nich - v 69. minutě vstřelil gól Krmenčík, rozhodčí ho uznal, ale poté se běžel podívat na video a branku odvolal.

V 85. minutě Chorého patička po Hořavově přihrávce šťastně trefila Heču.

Západočeši přečkali nápor Sparty i ve čtyřminutovém nastavení.

Poločas: 0:0. Branka: 46. Krmenčík. ŽK: Brabec, Chorý – Trávník, Plavšić. Diváci: 11 536 (vyprodáno).

Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Kalvach, Procházka (90+2. Pernica) – Kopic, Hořava (90. Beauguel), Kovařík – Krmenčík (83. Chorý).

Sparta Praha: Heča – Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek – Hložek (70. Graiciar), Hašek (77. Juliš), Kanga, Trávník, Plavšić – Kozák.