Páté kolo okresního přeboru II. třídy ve fotbalu se opět neobešlo bez „divokých“ výsledků. Ten největší se zrodil ve Kšicích, kde místní mladíci rozstříleli Planou a ta si odvezla „výprask“ v podobě devíti inkasovaných branek.

Kolo i přes nedělní déšť navštívilo 505 příznivců fotbalu, nejvíce v Chodové Plané (155) a nejméně v Tachově (35). Padlo 36 branek, což je přes pět na zápas. Nejvíce ve Kšicích (11) a žádná v Tachově. Rozhodčí udělili 21 žlutých a dvě červéné karty. Hříšníky byli L. Mička ze Sulislavi a J. Makrlík z Plané.

Damnovští se konečně dočkali první výhry, ale ta se z jejich pohledu nerodila vůbec lehce. Domácí šli sice do dvoubrankového vedení, ale po přestávce rezerva Baníku nejen vyrovnala, ale strhla vedení na svou stranu. Pak ale ke zteči zavelel domácí Škalban a Damnovští slavili premiérové vítězství (6:3).

Oba celky v minulém kole inkasovaly tvrdá KO. Ve vzájemném utkání rezervy Tachova a Částkova bylo vše naopak. Oba týmy udržely „vzadu“ nulu, ale jak je patrné podle konečného výsledku, bylo to na úkor útoku (0:0).

Dlouho vyrovnané utkání ve Kšicích se zlomilo v 58. minutě. V té odpověděli domácí na snížení Plané (2:1) gólem Volfa a rozjel se brankostroj, jenž se zastavil před potupnou desítkou (9:2).

V Sulislavi se střelci nevyznamenali. V závěru utkání bylo více nervozity než pohledného fotbalu. Penaltový rozstřel vyšel hostům (1:1).

V dramatickém utkání prohospodařili Kostelečtí borci dvoubrankové vedení. Po něm totiž „usnuli“ na vavřínech a Lázně toho dokonale využily k vyrovnání. Úspěšní byly i při penaltách (3:3).

Borští se kvůli rekonstrukci vlastního stadionu „přestěhovali“ z domácího prostředí do Černošína, kde si poradili z nováčkem soutěže. Černošínu se nedařilo v koncovce (2:0).

Slavoj se veze na vítězné vlně a zaslouženě je průběžné tabulce první. Tentokrát to v Chodovce „odnesl“ nováček z Halže. Po poločasové výhře domácích 4:0 se utkání po změně stran prakticky jen dohrávalo (5:1).

Ohlasy trenérů a fakta pátého kola najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.