Mezi posilami účastníka II. třídy okresního přeboru S. Damnov se překvapivě v průběhu jarní části představil také zkušený Lukáš Čížek. S jeho službami mohou být v Damnově spokojeni. Hráč s divizními zkušenostmi vyztužil střed záložní řady a dává góly jak na běžícím pásu. Na svém kontě jich má už patnáct a raritou je, že se mu podařilo vstřelit čtyři hattricky, když jeden z nich dokonce „ozdobil“ gólem navrch. Je tak jedním z hráčů, kteří stojí na „znovuzrození“ mužstva Damnova a jeho posunu v tabulce vzhůru.

V kolika letech jste začal s fotbalem?

Bylo to v Boru za místní žáky a bylo mi sedm let. Jakým směrem se pak ubírala vaše fotbalová kariéra? Ještě v žácích jsem hrál v Tachově, kde jsme postoupili do ligy. V dorostu jsme v Tachově hráli také ligu, ale pak jsem se ocitnul zpátky v mateřském Boru, kde jsem nastupoval za muže v 1. A třídě.

Kolik vám bylo let?

Šestnáct, od té doby jsem hrál za dospělé. V Boru to byla 1. A třída.

Za další rok už jste „válčil“ opět v Tachově za muže?

Ano. Byl jsem hráč Boru a ve smlouvě byla nějaká klauzule, už si přesně nepamatuji její přesný znění. Jelikož jsem se v dospělých v těch šestnácti v Tachově nechytil, tak jsem šel zpátky do mateřského Boru. Pak se vracel a to začala škola fotbalu. V sedmnácti jsem nastupoval za dospělé s takovými borci jako byli Hudec, Slowik, Bezdička a další. To mě hodně dalo a pak už jsem hrál kraj či divizi za Tachov, Trstěnice a Cheb. Tam jsme dokonce postoupili do třetí ligy, ale já ji nehrál.

Jak jste se ocitl v Damnově?

Jsem stále hráčem Tachova, ale hostoval jsem v Rozvadově, kde se hrál krajský přebor. Vedení odhlásilo soutěž před jarní částí. Tak jsem se jocitl zpátky v Tachově a po dohodě teď hostuji v Damnově.

Co říkáte úrovni druhé třídy?

Byl jsem překvapený. Je kvalitní a prosadit se proti mladým klukům je stále těžší. Vám se ale daří. Čekal jste, že budete tak úspěšný? Tak branky jsem dával hlavně po standardních situacích i v divizi a v kraji. Je to hodně o předvídavosti. Důležité je být o krok rychlejší. Myslím si, že jen uplatňuji své zkušenosti. Pokud je dobře kopnutý roh či trestný kop, tak to má obránce hodně těžký, vím to i z vlastní zkušenosti.

Vaše místo bylo vždy v obraně, nejčastěji na pozici stopera. V Damnově hrajete ve středové řadě, jak se tam cítíte?

Já jsem původně „přeškolený“ útočník na zadáka. V tom nevidím žádný problém. Dnes je to hlavně o těch zkušenostech. Jak jsem ale řekl, je to kvalitní soutěž a nedovedu si představit, že bych ji zvládl bez tréninku.

Jak vidíte svou budoucnost?

Tak důležité bude zdraví, ale rozhodně chci ještě hrát a určitě vyšší soutěž. Vracím se na letní přípravu do FK a pak se uvidí.

Co říkáte projektu „Kopeme za fotbal“?

Tak je to zajímavý. Hráče nižších tříd určitě láká myšlenka zatrénovat si pod ligovým trenérem či si dokonce zahrát s ligovým týmem. Konečně se také něco dělá pro mužstva z nejnižších tříd.