Fotbalové léto slouží nejen ke krátké přípravě mužstev na podzimní část nové sezony, ale otevřené je také přestupové okno a dochází k trenérským rošádám. Výjimkou nejsou ani mužstva z Tachovska.

Mužstvo TJ Rozvadov zachránilo Puma krajský přebor až v baráži, kdy bylo úspěšné ve dvojutkání se Zbirohem. Tyto zápasy ale byly také poslední pro trenéra Jana Sopka a jeho asistenta Josefa Strnada. „Samozřejmě jsme nemohli být spokojeni s jarní části sezony, kdy se nám podařilo udržet soutěž až v baráži. Chceme mužstvo oživit jak hráčsky a tak i na postu trenérů,“ vysvětlil důvody rošády na lavičce místopředseda TJ Rozvadov Jindřich Červený. Tento týden rozvadovské mužstvo zahájilo přípravu pod vedením nové trenérské dvojice.

„Vedení klubu se sešlo s hráči v neděli, kdy jim byli představeni trenéři. Celek povede Zdeněk Slowik a jeho asistentem je Alexander Hepfel,“ prozradil místopředseda. „Řekli jsme si své představy a mužstvo už od úterý trénuje pod taktovkou nových trenérů,“ dodal Červený, jenž poznamenal, že Janu Sopkovi a Josefu Strnadovi se dostalo poděkování. „Oba dva odvedli kus poctivé práce a patří jim za to velký dík. Náš rozchod byl po vzájemné dohodě a Josef Strnad nadále zůstává členem výkonného výboru TJ Rozvadov,“ pravil druhý nejvyšší muž klubu, jenž o posílení kádru nechtěl zatím mluvit. „O případných odchodech a příchodech je dnes předčasné mluvit. Čekají nás hlavně jednání z Tachovem a máme v hledáčku další hráče. Myslím si, že budeme mít jasněji po víkendu,“ poznamenal k otázce posílení týmu Červený.

Ke změně na postu došlo také v Boru, kde A mužstvo vedl v jarní části soutěže Jaroslav Folejtar. Jeho pak do nové sezony vystřídal Karel Burda.