Ačkoliv počasí je takové jaké je, v sobotu se mohou fotbaloví příznivci těšit na další kolo divizní soutěže. Vedoucí FK Tachov přivítá třetí celek průběžné tabulky TJ Malše Roudné.

Jihočeši jsou farmou Dynama České Budějovice a pendlující hráči z prvoligového týmu jsou v divizi znát. Nejznámější osobností Malše Roudné je ale dlouholetý ligový hráč Rudolf Otepka. V jaké míře využije dnešní soupeř Tachovanů posil z ligového kádru je otázkou, protože ve stejném termínu hraje Dynamo ligový zápas.

Tachované mají v čele pětibodový náskok před rezervou Táborska a na to, v jaké sestavě soupeř přijede, se ohlížet nemusí. Michálkova družina má svou kvalitu a pokud chce pomýšlet na postup, měla by si poradit s jakýmkoli soupeřem. Zatímco Tachov vybojoval v minulém kole tři body v Klatovech, Malše Roudné porazila doma silné Hořovicko (2:1). Vzájemný zápas Tachova a Malše Roudné skončil výhrou Jihočechů 5:3.

„Už tenkrát ukázala Malše Roudné své kvality v ofenzivě, i když nám se tam v obranné činnosti až tolik nedařilo," vrátil se k podzimnímu zápasu tachovský trenér Zdeněk Michálek a hned dodal: „Jejich útočná síla je veliká. Dokazují to každý zápas. Kalod dává každé utkání alespoň jednu branku. Podle mne je to hotový ligový hráč. Jasanský je nejlepší střelec divize, takže to hovoří za vše a Otepka tomu dává v prostředku hřiště řád."

Příznivcům nejsou neznámá ani jména Trněný, Píša, Křiváček, Lerch a další. V Tachově se mohou diváci těšit na kvalitní utkání. „My máme také svou kvalitu, a tak si přeji aby byl solidní terén a pokud možno jsme hráli na přírodní trávě," poznamenal tachovský kouč, který bude postrádat Habarta a Žemličku, jenž se zranil, když hrál za Rozvadov. „Problémy měl i Stružka, ale ten by měl být do utkání připraven, stejně jako ostatní hráči. Věřím, že uvidíme dobré utkání a body zůstanou doma," je optimistou Michálek.

Utkání se hraje v sobotu od 16.30 hodin a rozhoduje ho Klupák.