Až v posledním kole podzimní části fotbalové 1. A třídy dojde na vzájemný souboj dvou zástupců Tachovska v soutěži. Nováček ze Stříbra cestuje na hřiště TJ Chodský Újezd do Horní Jadruže a současné postavení obou týmů je pro fotbalovou veřejnost překvapením.

TJ Chodský Újezd – Baník Stříbro, SO 13.30, rozhodčí Volf.
V derby většinou favorit nevyhrává a tím je pro toto utkání jasně stříbrský Baník. Nováček soutěže své příznivce mile překvapil a po rozpačitém začátku se vyrovnanými výkony vyhoupl kolo před koncem podzimu do čela soutěže. Opakem je Chodský Újezd. Dufkovo hoši v minulé sezoně dokonce do posledního kola bojovali o postup do přeboru, ale v této sezoně jim „utekl" začátek a trápí se.

Po odchodu brankáře Slivoně za něj nenašli adekvátní náhradu a právě na tomto postu byla jejich slabina. Výsledkem jejich dosavadního působení v soutěžním ročníku je nelichotivá čtrnáctá příčka. Zisk třinácti bodů je odsuzuje k boji o záchranu. Ta může začít už v tomto derby. Utkají se mužstva z opačných pólů tabulky a papírové předpoklady hovoří jasně pro Baník. Pyšní se třináctikolovou sérií bez prohry a nechce si ji pokazit ani v posledním utkání podzimu. Je v pohodě, v minulém kole porazil silné Horažďovice 3:2 a naopak Chodský Újezd utrpěl v Plzni na Košutce debakl 8:1. Je tak jasné, v jakém rozpoložení našel závěr podzimu oba týmy a kdo je favoritem. Náš tip: 2